Rozdrabniacz do kuchni - ekspresowo posiekasz cebulę i czosnek. To hit!

Uwielbiamy ułatwiać sobie życie. Warto mieć w kuchni przedmioty, które skutecznie uproszczą przygotowywanie posiłków, krojenie i siekanie żywności na mniejsze kawałki. Jednym z przedmiotów must have jest rozdrabniacz kuchenny. Kosztuje grosze, jest bardzo praktyczny. Użyjesz go raz i zrezygnujesz z siekania czosnku i cebuli nożem!

Rozdrabniacze, siekacze do kuchni - czy są potrzebne?

Podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny niejednokrotnie musimy coś szybko posiekać, pokroić w drobną kostkę. Siekamy owoce, warzywa, zioła, a także orzechy. Krojenie niektórych produktów bywa problematyczne - wyślizgują się spod noża, ale też monotonne, ponieważ posiekanie warzyw do zupy dla większej liczby osób zajmie dużo czasu, którego bardzo często nie mamy. Żyjemy w biegu i chcemy jak najbardziej usprawnić sobie domowe obowiązki. Wyposażając kuchnię w sprzęty i akcesoria warto pamiętać o zakupie rozdrabniacza, siekacza do kuchni, który pomoże w równomiernym krojeniu i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możemy wykorzystać na inne zadania.

Rozdrabniacz jest gadżetem o niewielkich rozmiarach, a więc nie zajmie dużo miejsca w kuchennej szafce. Z powodzeniem zmieści się też w szufladzie. Siekacz wymaga ręcznej obsługi, jednak praktycznie bez żadnego wysiłku. Łatwo utrzymać go w czystości - składa się z zaledwie 3-4 elementów, które łatwo rozłożyć do mycia, a następnie poskładać.

Rozdrabniacz kuchennyRozdrabniacz kuchenny Fot. shopee

Jak działa rozdrabniacz?

Rozdrabniacz umożliwi krojenie i siekanie owoców, warzyw, orzechów, czekolady, ziół na mniejsze lub większe kawałki. Jak działa? Wystarczy, że wybrane produkty umieścisz w specjalnym pojemniku, gdzie znajdują się ostrza, następnie przykryjesz pojemnik przykrywką - to zdecydowanie prostsze niż składanie blendera i podłączanie go do prądu. Rozdrabniacz kuchenny nie wymaga użycia prądu, ani baterii. Gdy produkty znajdują się już w zamkniętym pojemniku wystarczy pociągnąć za rączkę, która znajduje się na przykrywce. Im więcej pociągnięć wykonasz, tym produkt będzie pokrojony drobniej. Gadżet jest bardzo praktyczny i banalnie prosty w obsłudze. Sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale też na wakacjach podczas kempingu.

Na rynku dostępne są także rozdrabniacze kuchenne elektryczne, które działają bezprzewodowo, jednak wymagają ładowania poprzez kabel USB.

Rozdrabniacz kuchennyRozdrabniacz kuchenny Fot. shopee

Zakręcona frytkaZakręcona frytka fot. Shutterstock

Komu sprawdzi się rozdrabniacz kuchenny?

Zastanawiasz się czy kolejny gadżet kuchenny jest ci potrzebny? Wszystkie produkty bez problemu możesz oczywiście posiekać nożem, jednak jest to czasochłonne. Nienawidzisz zapachu cebuli na desce do krojenia, palcach i łzawiących oczu podczas krojenia? Mycie przeciskacza do czosnku to dla ciebie utrapienie? Chcesz zmiażdżyć większą ilość czosnku za jednym zamachem? Przygotowujesz sałatkę jarzynową i potrzebujesz drobno posiekanych warzyw? Z pomocą przychodzi rozdrabniacz siekacz kuchenny, który w tych wszystkich przypadkach powinien znaleźć się w Twojej kuchni.

Jakie są największe zalety rozdrabniacza do czosnku, cebuli i innych produktów? Gadżet sieka składniki dokładnie, w niecałe 7 sekund. Warto podkreślić też, że uwalnia dłonie od przykrego zapachu.

Rozdrabniacz do kuchniRozdrabniacz do kuchni Fot. shopee