Top 24 akcesoria i narzędzia ogrodowe. Takich cen jeszcze nie miały

Przekopywanie grządek, spulchnianie gleby, obcinanie gałęzi, formowanie kształtów krzewów, sadzenie kwiatów i warzyw - te prace wymagają użycia odpowiednich narzędzi ogrodowych. Poznajcie najważniejsze z nich. Teraz mają też świetne ceny. Trwa wyprzedaż.

Narzędzia ogrodowe.Narzędzia ogrodowe. Fot. Shutterstock

Wiosna to świetny czas, by rozpocząć prace w ogrodzie. Dlatego jeśli masz kawałek ziemi, na której chcesz dopiero posadzić różnorodne drzewka, kwiaty, warzywa czy owoce albo wykonać porządki na działce, koniecznie zaopatrz się w odpowiednie narzędzia ogrodowe. Ułatwią wykonywanie wielu prac ogrodniczych i czynności, na przykład do obcinania gałęzi przyda się sekator, a grabie do oczyszczenia terenu. Przedstawiamy top 24 narzędzi dla każdego ogrodnika. Wiele z nich można teraz kupić z ogromnym rabatem. 

Małe i duże grabie

Wiosenne porządki w ogrodzieWiosenne porządki w ogrodzie Fot. Shutterstock

To narzędzie to must have dla ogrodnika. Przyda się do różnych prac. Model z cienkimi zębami (wachlarzowy) jest świetny do grabienia liści i skoszonej trawy. Natomiast metalowe grabie z krótszymi i grubszymi zębami świetnie sprawdzą się podczas wyrównywania powierzchni grządek. Grabełki pomogą spulchnić glebę lub wykopać z ziemi niewielką roślinę. 

Saperka, szpadelek i łopata ogrodowa

Prace ogrodowe.Prace ogrodowe. Fot. Shutterstock

Jeśli chcesz przekopać grządki, pielić, sadzić rośliny to saperka, szpadelek i łopata ogrodowa będą niezastąpionymi produktami. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, wagę (powinna być dobrana do masy ogrodnika), także czy są odpowiednio ostre. Łatwiej będzie je wbijać w ziemię. 

Nożyce do cięcia roślin

Nożyce do ogroduNożyce do ogrodu Fot. shutterstock

Nożyce do przycinania gałęzi, krzewów czy gromadzenia winogron i cytrusów to kolejne niezbędne narzędzie ogrodowe. Warto wybrać takie, które ma bezpieczny przycisk blokady do łatwego i wygodnego przycinania. Powinny posiadać również ergonomiczny uchwyt i wbudowaną sprężynę. Ułatwią obsługę narzędzia przy niewielkim wysiłku i zapewnią lepszy komfort pracy.

Siekierka lub toporek

Polecamy siekierkę, której ostrze wykonane jest z bardzo dobrej, grubej stali, a rękojeść z mocnego tworzywa (na przykład typu ABS). Takie narzędzie do ogrodu przyda się do usuwania większych gałęzi lub całych krzewów. 

Sekator do gałęzi

Idealne narzędzie ogrodowe do przycinania cienkich gałęzi i nadawania pożądanego kształtu różnorodnym drzewom. Przedstawiamy nasze top 6 w świetnych cenach. 

Sekator do obcinania gałęzi.Sekator do obcinania gałęzi. Fot. Shutterstock

Piła i pilarka

Elektryczna pilarka, ręczna piła - to narzędzia ogrodowe, dzięki którym obetniesz grube gałęzie albo przytniesz konary drzew. Do niewielkich krzewów przed domem najlepiej sprawdzi się pilarka. 

Nożyce do szczepienia ogrodowego

Dzięki nim z łatwością przetniesz korzenie, by przesadzić większą roślinę, zasadzić drzewko lub krzew. To doskonałe narzędzie tnące, które jest łatwe w użyciu. Warto wybrać model z wymiennymi ostrzami. 

Kultywator 

To rewelacyjne, precyzyjne narzędzie do spulchniania gleby, by dobrze przygotować podłoże dla nowych roślin albo wyrwać chwasty. Spiralny kształt części spulchniającej pozwoli w łatwy sposób przebić się przez warstwę wierzchnią gleby i efektywną pracę pod nią. Dzięki niemu zaprowadzisz porządek w ogrodzie, bez konieczności klękania i częstego schylania, które często prowadzą do bólów pleców i nóg. 

Kultywator ręczny Tornadica Top Shop.Kultywator ręczny Tornadica Top Shop. Fot. Tornadica

Inne sprzęty, akcesoria i narzędzia ogrodowe

Do prac w ogrodzie przydadzą się też większe sprzęty, jak kosiarka, a także motyka, taczka, dmuchawa do czyszczenia trawnika lub chodnika oraz drobne akcesoria do podlewania roślin, jak konewka czy wąż ogrodowy.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.