Dodatki boho do domu. Łapacz snów to must have w sypialni

Szukasz dekoracji do wnętrza boho? Mamy kilka niedrogich propozycji. To dodatki boho na ścianę, biurko i wieszak. Łapacz snów podoba nam się najbardziej. Idealnie pasuje do pokoju dziecka. Teraz można go również spersonalizować.

Sypialnia boho.Sypialnia boho. Fot. Shutterstock

Boho - co kryje się za tym popularnym słowem? Dziś odnosi się ono nie tylko do wnętrz, ale też ubrań czy fryzur. Pochodzi z angielskiego słowa "bohemian", a po raz pierwszy użyto go w XIX wieku, kiedy opisywano grupę zmarginalizowanych i zubożałych artystów, aktorów, pisarzy, dziennikarzy, muzyków w dużych europejskich miastach. We Francji w tym samym wieku używano też słowa "bohemianism". Odnosiło się do grupy francuskich artystów, która w 1799 roku, po rewolucji francuskiej straciła swój majątek, a potem wbrew przyjętym zasadom i trendom modowym, aranżowała życie i domy na nowo, często w uboższych dzielnicach romskich. Nazywano ją bohemą, a jej charakterystyczny styl określano jako boho. Dziś ten styl prezentuje się bardzo różnorodnie, często łączony jest również z wieloma nowoczesnymi elementami aranżacji wnętrz. Również balkony, tarasy i ogrody wyposażane są w dekoracje prosto z balijskiego raju. Niekiedy podstawą ich wyposażenia są tylko meble z wikliny, drewna i rattanu, a także różnorodne plecionki z naturalnych materiałów, które mają choć trochę przypominać Bali. Przedstawiamy garść produktów, które uzupełnią stylistykę boho. 

Dodatki w stylu bohoDodatki w stylu boho Fot. shutterstock

Detale są najważniejsze

Nie tylko meble i rośliny tworzą piękne aranżacje boho. Ten styl nie istnieje bez odpowiednio dobranych dodatków, które powinny zdobić wnętrza. Plecione makramy, łapacze snów, gobeliny, wachlarze z trawy morskiej mendog albo plakaty w naturalnych kolorach będą świetną ozdobą ścian, która w każdej chwili będzie też mogła przypomnieć o rajskiej wyspie Bali. 

Łapacz snów.Łapacz snów. Fot. Shutterstock

Warto pokusić się też o inne dodatki boho. Do biura można kupić zeszyty, notesy i planery z okładką ze sklejki. Dobrze będą też wyglądać podkładki i tablice korkowe, a także inne drobne rzeczy wykonane z naturalnych materiałów. 

Na stylowym wieszaku z rattanu lub drewna można trzymać kilka bawełnianych toreb na zakupy, które zawsze będą pod ręką, a przy okazji podkręcą aranżację boho. 

W sypialni, kuchni czy salonie warto powiesić też ciekawe grafiki w naturalnych barwach, takie, które uzupełnią pozostałe elementy stylizacji. Nie wszystkie muszą być w naturalnych barwach. Czasem fajnie też wygląda plakat w odważniejszych kolorach zawieszony gdzieś pomiędzy pozostałymi ozdobami. 

W domu boho powinny być lustra, zdjęcia w postarzanych ramkach lub wykonanych z wikliny albo rattanu. Doskonale sprawdzą się też różnorodne kosze z naturalnych materiałów oraz odpowiednie oświetlenie w stylu boho. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.