Słuchawki nauszne do 200 zł

Uwielbiasz słuchać muzyki? Pracujesz przy komputerze, prowadzisz wideo rozmowy, potrzebujesz kontaktu ze swoim zespołem? Przydadzą się słuchawki. Dziś po lupę wzięliśmy słuchawki douszne. Jakie mają zalety? Jak wybrać idealne? Zebraliśmy modele, które kupisz za mniej niż 200 zł.

Słuchawki - nauszne czy douszne?

Słuchawki stały się nieodłącznym gadżetem w życiu większości z nas. Wykorzystujemy je do słuchania muzyki, słuchania dźwięku z oglądanych filmów i seriali, do pracy i rozmów telefonicznych, by zapewnić sobie komfort, wygodę i mieć wolne ręce. Słuchawki wykorzystujemy zarówno w pracy w domu, w biurze, do relaksu, ale często zabieramy ze sobą w podróż czy na wakacje.

Na rynku dostępne są słuchawki nauszne oraz douszne. Każdy z tych modeli ma swoje zalety i wady. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkim konstrukcją. Słuchawki douszne, jak sama nazwa wskazuje umieszczamy bezpośrednio w uszach, konkretnie w małżowinie. Mają lekką i niewielką konstrukcję, pozbawione są charakterystycznego pałąka. Warto mieć na uwadze ze modele douszne słabiej tłumią odgłosy, a jakość dźwięku może nie być rewelacyjna. By zapewnić sobie doskonałą jakość dźwięku warto wybrać słuchawki, które jak najdokładniej przylegają do ucha - sprawdzą się słuchawki nauszne, zakładane na głowę.

Słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne Fot. shutterstock

Słuchawki nauszne - zalety

Słuchawki nauszne osadzone są na charakterystycznym pałąku, który użytkownik zakłada na głowę. Pałąk najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego, jest trwały i solidny. Niektóre modele pokryte są gąbką, co gwarantuje większą wygodę. Przyjemna dla skóry głowy obudowa pozwoli uniknąć powstawania odcisków i zapewni komfort, nawet podczas kilkugodzinnego przesiadywania w słuchawkach. Większość modeli ma możliwość regulacji pałąka.

Model nauszny pozwoli na większe skupienie podczas pracy i relaksu. Słuchawki szczelnie przylegają do uszu, dzięki czemu nie docierają do użytkownika hałasy z zewnątrz. Miłośnicy dźwiękowych basów z całą pewnością będą zadowoleni z jakości dźwięku jaki oferują słuchawki nauszne.

Słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne Fot. shutterstock

Idealne słuchawki nauszne - rodzaje

Wyróżniamy trzy rodzaje słuchawek nausznych: zamknięte, otwarte i półotwarte. Warto poznać specyfikę każdego modelu, by wybrać słuchawki, które będą nam najbardziej odpowiadały.

Słuchawki nauszne zamknięte to model, który najlepiej izoluje użytkownika słuchawek od zewnętrznego hałasu - nie ma potrzeby podnoszenia poziomu głośności, by dokładnie słyszeć każdy dźwięk. Ten model słuchawek nie wtłacza dźwięku bezpośrednio do wnętrza ucha, ale potrafi wygenerować duże natężenie dźwięku. Membrana zamknięta jest w szczelnej obudowie - sprawia to, że nawet, jeśli użytkownik głośno odtwarza dźwięk, na zewnątrz jest on bardzo słabo słyszalny. Słuchawki nauszne zamknięte potrafią wygenerować mocny bas. Warto mieć na uwadze, że konstrukcja słuchawek jest bardzo szczelna, a tym samym robi się pod nią ciepło, nie ma wentylacji, a wysokie ciśnienie akustyczne może być powodem bólu głowy czy uszu.

Słuchawki nauszne otwarte potrafią zapewnić lepszy jakościowo dźwięk niż słuchawki nauszne zamknięte. Nie są w stanie tłumić dźwięku z otoczenia, ponieważ zostały wyposażone w otwory, których zadaniem jest przepływ powietrza do ucha, dzięki czemu nie powstaje środowisko do rozwoju bakterii, a użytkownik zapewnioną ma wentylację.

Ostatnim rodzajem są słuchawki nauszne półotwarte. To model, który łączy słuchawki otwarte z zamkniętymi. Uszy zapewnioną mają wentylację, a użytkownik może cieszyć się słuchanym dźwiękiem, bez obaw o zakłócanie go przez dźwięki płynące z otoczenia, które ograniczone są do minimum. W razie potrzeby jednak usłyszysz dzwonek do drzwi czy szczekanie psa. Ten model słuchawek sprawdzi się w cichych pomieszczeniach.

Słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne Fot. shutterstock

Szukasz słuchawek z wyższej półki cenowej? Polecamy te od marki Apple, wybraliśmy kilka ciekawych modeli: