Odkurzacz ręczny - TOP 5 modeli polecanych na rynku

Walczysz z okruchami na kanapie, w szczelinach w fotelu? Zastanawiasz się jak usunąć sierść popila z obicia mebli? Chcesz odkurzyć trudno dostępne zakamarki pod meblami lub siedzenia w samochodzie? Odkurzacz ręczny stanie się Twoim najlepszym kompanem w sprzątaniu. Jakie zalety ma odkurzacz ręczny? Dlaczego warto go mieć? Wybraliśmy 5 modeli polecanych na rynku.

Odkurzacz ręczny - jaki jest?

Porządek w domu to podstawa. Wszyscy doskonale wiemy, że w czystym mieszkaniu żyje się przyjemniej. Utrzymanie czystości w domu o dużej powierzchni może stanowić nie lada wyzwanie. Warto więc skompletować odpowiednie sprzęty i akcesoria, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków. Niemal w każdym domu znajdziemy odkurzacz. Dobrym pomysłem jest także zakup odkurzacza ręcznego lub urządzenia typu 2w1 - odkurzacza pionowego z możliwością wypięcia odkurzacza ręcznego. Z całą pewnością takiego modelu nie wymienisz już na inny. Jeśli niejednokrotnie zdarzyło Ci się wybierać okruchy ze szczelin w kanapie, skubać narożnik z sierści pupila, zastanawiać się jak doprowadzić do czystości materac w sypialni, szuflady kuchenne lub siedzenia w samochodzie - pomyśl właśnie o odkurzaczu ręcznym.

Na rynku znajdziemy modele zasilane kablem o długości najczęściej 5 metrów lub odkurzacze ręczne z wbudowanym akumulatorem. Ten drugi jest zdecydowanie bardziej praktyczny. Odkurzacz ręczny wyposażony jest w zbiornik na kurz o pojemności 0,3 l. Łatwo go zdjąć, opróżnić, a w razie potrzeby przepłukać pod bieżącą wodą.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. shutterstock

Odkurzacz ręczny - zalety

Odkurzacz ręczny jest praktyczny i wygodny w użytkowaniu. Zaletą jest także waga, łatwo chwycić go w dłoń, a ze sprzątaniem przy użyciu tego urządzenia nie będą miały problemu nawet dzieci. Ciężkie urządzenia nie są komfortowe w użytkowaniu i wydłużają pracę - z kolei odkurzacz ręczny pozwoli zrobić to szybko i wygodnie. Gadżet bez trudu zmieścimy w szafie czy szufladzie - nie zajmuje dużo miejsca. Warto dodać, że niektóre modele pracują zarówno na sucho, jak i na mokro - to atut, który docenią rodzice małych dzieci i właściciele czworonogów, z łatwością sprzątniesz błoto z podłogi czy dywanu, rozlany sok czy okruchy po chrupkach.

Odkurzacz ręczny przeznaczony jest do sprzątania wielu powierzchni - poradzi sobie z dotarciem do miejsc, gdzie trudne lub w ogóle niemożliwe byłoby dotarcie tradycyjnym modelem odkurzacza. Modelem ręcznym posprzątasz schody, tapicerkę mebli, zbierzesz okruchy ze stołu. Koniec z wycieraniem i rozmazywaniem rozlanej cieczy na podłodze - odkurzacz ręczny z odpowiednią funkcją wciągnie ją do zbiornika, a podłoga pozostanie sucha.

Aby urządzenie było dla użytkownika jak najbardziej funkcjonalne, warto zwrócić szczególną uwagę na końcówki dostępne w zestawie, a w razie potrzeby warto dokupić brakujące - najlepiej mieć końcówki przeznaczone do czyszczenia różnorodnych powierzchni: rurki, przedłużki, ale też końcówki do prania tapicerki.

Odkurzacz bezprzewodowy ręczny TEFAL X-Touch TX9736Odkurzacz bezprzewodowy ręczny TEFAL X-Touch TX9736 Fot. ceneo

TOP 5 modeli odkurzaczy ręcznych

Odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 1987N to model, który króluje w rankingach polecanych sprzętów. Lekka konstrukcja, wygoda i łatwość obsługi zbiera mnóstwo wielbicieli. Model ten sprawdza się idealnie posiadaczom zwierząt domowych, ponieważ doskonale radzi sobie z usuwaniem drobnych zanieczyszczeń i zbieraniem sierści z tapicerki mebli. Gadżet pozwoli posprzątać sierść nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków, a efekt z całą pewnością cię zaskoczy. Za skuteczne odkurzanie odpowiada specjalistyczna szczotka obrotowa. Model Bissell w zestawie ma także końcówki do sprzątania miękkich powierzchni, dywanów, ale też zabrudzeń ze szczelin i miejsc pod szafkami. Warto dodać, że urządzenie wyposażone jest w filtr HEPA.

Odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 1987NOdkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 1987N Fot. ceneo

Odkurzacz Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011 to doskonały odkurzacz ręczny do usuwania alergenów, kurzu, roztoczy z łóżek i miękkich mebli. Sprawdzi się do odkurzania kanapy, materaca w sypiali, foteli, poduszek. Będzie nieocenionym kompanem dla osób cierpiących na alergie. Urządzenie gwarantuje bezpieczeństwo dla tkanin. 3 tryby głębokiego czyszczenia pozwalają na zabicie 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy.

Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011 Fot. ceneo

Model ręczny EINHELL TE-VC 18 LI SOLO 2347120 to urządzenie akumulatorowe. Wystarczy pamiętać o naładowaniu, by cieszyć się wygodnym sprzątaniem. Duży zbiornik na zanieczyszczenia, o pojemności aż 540 ml pozwoli na dłuższe sprzątanie bez konieczności jego opróżniania, a długa teleskopowa rura pozwoli na odkurzanie dużych powierzchni w pozycji stojącej.

Odkurzacz ręczny EINHELL TE-VC 18 LI SOLO 2347120Odkurzacz ręczny EINHELL TE-VC 18 LI SOLO 2347120 Fot. ceneo

Odkurzacz ręczny DEDRA DED7070 dostępny w niskiej cenie doskonale poradzi sobie z odkurzaniem miejsc, do którch dotrzeć tradycyjnym odkurzaczem byłoby ciężko. Praktyczny zbiornik o pojemności 0,5l ułatwi sprzątanie. W zestawie znajdziemy rurę przedłużkę, końcówkę szczelinową, końcówkę szeroką płaską oraz końcówkę z włosiem. Warto dodać, ze urządzenia na baterii pracować może az 25 minut.

Warto zwrócić uwagę na odkurzacz ręczny Black&Decker NVB12AVA-XJ. Pozwala na wygodne zebranie kurzu i zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni, dzięki dołączonym akcesoriom. Świetnie sprawdzi się do sprzątania pojazdów. Jest to urządzenie zasilane kablem o długości 5m. W zestawie znajdzie się wąż ssący, ssawkę szczelinową oraz nasadkę do tapicerek, które dopasują się do rodzaju odkurzanej powierzchni.

Odkurzacz BLACK & DECKER NVB12AVAXJOdkurzacz BLACK & DECKER NVB12AVAXJ Fot. ceneo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.