Mata na biurko - praktyczna, ale i ładna. Mamy modele, które ożywią miejsce pracy

KK
11.03.2022 14:44
Biurko, miejsce do pracy to niemal stanowisko dowodzenia. Niezależnie od tego czy pracujesz stacjonarnie w firmie czy z domu warto zaaranżować praktyczną przestrzeń do wykonywania swoich zawodowych obowiązków. Mata na biurko zabezpieczy mebel przed uszkodzeniami i ożywi miejsce pracy. Komu przyda się mata na biurko, dlaczego warto ją mieć, jakie ma zalety? Jak wybrać idealną? Podpowiadamy!

Komu przyda się mata na biurko?

Duża część z nas z dnia na dzień została zmuszona do pracy zdalnej. Jedni bardzo szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości, dla innych home office to prawdziwe wyzwanie, nauka skupienia oraz potrzeba zaaranżowania przestrzeni i sprzyjających warunków do pracy. Kawałek stołu, laptop i wygodne krzesło to jednak nie wszystko. W odpowiednio urządzonej przestrzeni nasza praca staje się bardziej przyjemna, zdecydowanie bardziej efektywna, warto więc zadbać o wygląd miejsca do pracy w taki sposób, by pomagało się skupić. Prócz akcesoriów papierniczych, kubka warto zaopatrzyć się w matę na biurko. Ten gadżet sprawdzi się nie tylko w przypadku osób na home office. Przyda się także uczniom, studentom, ale i najmłodszym maluchom, które rozpoczynają swoją przygodę z rysowaniem i malowaniem.

Mata na biurkoMata na biurko Fot. crazyshop

Mata na biurko - zalety

Porządek na biurku to podstawa. Pomaga się skupić, umila, ale i usprawnia pracę, warto więc dbać, by stanowisko do nauki i pracy zawsze było schludne. Pomoże w tym umieszczenie na biurku czy stole specjalnej maty. Mata na biurko zadba o estetykę, udekoruje i ochroni mebel. W jaki sposób? Z całą pewnością niejednokrotnie siedząc przy komputerze zdarza ci się jeść oraz pić. Okruchy z kanapek, ciastek i innych przekąsek, rozlana przypadkiem kawa, herbata czy sok mogą popsuć humor i wybić z rytmu pracy. Nasze niezadowolenie wywołają także rysy na blacie biurka czy stołu od przesuwania naczyń czy rozlany tusz z długopisu, który ciężko usunąć z powierzchni mebla. Z pomocą przychodzi mata na biurko, która zadba o piękny wygląd blatu mebla, zabezpieczy powierzchnię wykonaną z każdego materiału. Płaska powierzchnia zyska ochronę niezależnie od przeznaczenia - mata na biurko sprawdzi się do pracy umysłowej przy komputerze, manualnej, ale też jedzenia.

Mata na biurko zwiększy komfort ręcznego pisania, ponieważ zapewni stabilne podłoże pod kartkę papieru - z cała pewnością wiesz jak problematyczne jest pisanie, gdy kartka leży jedynie na blacie mebla. Podkładki na biurko łatwo utrzymać w czystości, wykonane są z polipropylenu - wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, nawilżaną chusteczką, ściereczką do kurzu lub po prostu umyć pod bieżącą wodą. Materiał odporny jest na spękania i odbarwienia. Maty na biurko pełnią prócz funkcji praktycznej także dekoracyjną - pomagają ozdobić i ożywić przestrzeń do nauki i pracy - dostępne są one w różnych wzorach i kolorach. Popularnością cieszą się personalizowane modele mat na biurko ze zdjęciami bliskich osób.

Mata na biurkoMata na biurko Fot. crazyshop

Jak wybrać matę na biurko?

Im większa eksploatacja biurka, tym szybsze jego niszczenie - wytarcie koloru z okleiny, nieestetyczne zadrapania, rysy, plamy - mata na biurko pomoże tego uniknąć, ochroni blat przed uszkodzeniami. Warto wybrać podkładkę o dużym rozmiarze, która zajmie cały blat. Warto wziąć pod uwagę kształt biurka oraz jego materiał i jego skłonność do zniszczenia. Stopień użytkowania mebla nie jest bez znaczenia.

Ważną kwestią jest antypoślizgowość maty na biurko. Nic nie będzie bardziej denerwujące niż przesuwająca się mata, która z założenia powinna być praktyczna, a tymczasem każdy ruch dłonią powoduje przemieszczanie się jej po blacie. Warto pamiętać, że antypoślizgowe podkładki na biurko są nieco droższe, jednak dużo bardziej funkcjonalne. Solidność wykończenia podkładki najlepiej sprawdzić na etapie zakupu.

Mata na biurkoMata na biurko Fot. crazyshop