Naczynia termiczne to rewelacja - mamy pojemniki, które zabierzesz w podróż

Z całą pewnością są wśród nas zwolennicy kupowania obiadów na mieście, ale też miłośnicy gotowania, którzy zabierają obiad ze sobą z domu do pracy. Zastanawiasz się jak bezpiecznie przewieźć posiłek, by się nie rozlał lub całkiem nie ostygł? Z pomocą przychodzą praktyczne naczynia termiczne. Mamy modele, które warto mieć.

W mieście na każdym kroku znajdziemy bar lub restaurację, w której nie trudno wybrać coś idealnego na obiad. W wielu biurowcach nie brakuje także stołówek pracowniczych. Nie wszyscy jednak są zwolennikami kupowania gotowych posiłków. Przygotowywanie obiadu we własnej kuchni jest bardziej ekonomiczne. Choć owszem, jest pracochłonne, zajmuje wolny czas, ale przygotowujemy obiad dla wszystkich domowników, mamy pełną świadomość z jakich składników powstał, że jest zdrowy, pełnowartościowy i posmakuje wszystkim lokatorom. Aby bezpiecznie zabrać ze sobą obiad z domu do pracy przydadzą się odpowiednie naczynia, tak zwane termosy obiadowe lub inaczej 'menażki'. Osoby żyjące w ciągłym biegu powinny także zaopatrzyć się w butelki termiczne, kubki lub termosy, które pozwolą zabrać ze sobą na wynos ulubioną gorącą herbatę lub kawę i wypić w podróży.

Termosy obiadowe

Wszyscy doskonale wiemy, że, gdy jesteśmy głodni trudniej skupić nam się na pracy, tracimy motywację i chęć do działania. Warto więc zadbać, by wychodząc do pracy mieć w torbie pełnowartościowy, pyszny i zbilansowany posiłek, który zadba o nasze samopoczucie i efektywność. Termosy obiadowe pozwolą zabrać ze sobą obiad przygotowany wcześniej w domu dosłownie wszędzie - do pracy, na uczelnię, do szkoły, w podróż, na górską wycieczkę. Pojemniki mają za zadanie utrzymać jak najdłużej ciepłą temperaturę, by obiad nadawał się od razu do spożycia bez konieczności jego podgrzewania. Rozwiązanie świetnie się sprawdzi także, gdy wyjeżdżamy, a wiemy, że w pobliżu nie będziemy mieć dostępu do kuchenki mikrofalowej.

Wybierając termos obiadowy warto zadbać, by był on naprawdę szczelny - pozwala to nie tylko na jak najdłuższe utrzymanie ciepła, ale pozwoli też uniknąć przypadkowego rozlania zupy w torbie, plecaku czy wydostania się z pojemnika sosu. Pojemniki obiadowe dostępne w sklepach stacjonarnych oraz internetowych różnią się od siebie jakością wykonania, designem, sposobem zamknięcia. Termos termosowi nie równy - jedne utrzymają ciepło maksymalnie przez 4 godziny, inne nawet 12-14 godzin. Najlepiej sprawdzą się termosy obiadowe ze stali nierdzewnej, które są szczelne i trzymają ciepło posiłku. Warto pamiętać, że lepiej nie myć ich w zmywarce i nie używać w mikrofali. Termos obiadowy sprawdzi się jako prezent - świetnym pomysłem będzie termos personalizowany z laserowo wykonanym grawerem.

Termos obiadowyTermos obiadowy Fot. crazyshop

Butelki termiczne

Butelki termiczne to hit. Stały się one świetną alternatywą dla dobrze znanych i tradycyjnych termosów. Cenione są za wielofunkcyjność - sprawdzą się do przechowywania gorącej kawy, herbaty, ale też napojów zimnych z kostkami lodu, dzięki czemu naczynie wykorzystasz również latem. Butelka termiczna utrzyma odpowiednią temperaturę cieczy od 10 do nawet 24 godzin. Najlepiej sprawdzą się naczynia ze stali nierdzewnej. To materiał w 100% naturalny i zdrowy dla ludzi, ponieważ nie wchodzi w reakcje z napojami, nie zawiera także szkodliwych substancji BPA i ftalanów. Butelka termiczna jest wielorazowa, a więc przyczynia się do dbałości o środowisko. To także zakup na lata, ponieważ odporna na jest na korozję, uszkodzenia mechaniczne, łatwo też utrzymać ją w czystości.

Lepiej unikać pojemników plastikowych, które zmieniają smak przechowywanego napoju, są też mniej trwałe i mniej szczelne. Dobrym wyborem są także butelki szklane, z podwójnymi ściankami, które nie pozwolą poparzyć dłoni.

Butelka termicznaButelka termiczna Fot. crazyshop

Termosy i kubki termiczne

Wśród naczyń termicznych popularnością cieszą się także termosy i kubki termiczne. Są w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę napoju od 2 do 10 godzin. Sprawdzą się do przechowywania zarówno gorących jak i zimnych napojów. Warto pamiętać, że naczynia zazwyczaj dłużej utrzymują temperaturę ciepłego napoju niż zimnego. Nie zajmują dużo miejsca w torbie czy plecaku, a więc z powodzeniem zabrać możemy je ze sobą wszędzie i napełnić ulubionym napojem na drogę. Kupując termos lub kubek termiczny nie warto oszczędzać - naczynia z wyższej półki cenowej zazwyczaj wykonywane są z solidniejszych materiałów, a co za tym idzie są bardziej szczelne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, odrapania. Warto wybrać naczynie ze stali nierdzewnej, które nie zmienią smaku i zapachu cieczy. Sprawdzą się modele z odkręcanym dziubkiem.

Kubki termiczne i termosyKubki termiczne i termosy Fot. crazyshop