Top 24 gry dla całej rodziny: strategiczne, planszowe, zręcznościowe, tematyczne

Jakie są top gry XXI wieku? Wybraliśmy pozycje strategiczne, zręcznościowe, planszowe i tematyczne. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie bądź bliskich w każdym wieku.

Poznaj nowości i klasyki top gier w nowoczesnej odsłonie. Zachwycają kunsztem wykonania, elegancją i dbałością o detale. Mają nie tylko solidnie wykonane pudełka, lecz także plansze, pionki i inne elementy. Przedstawiamy nasze top 24 z Crazyshop. 

Top gry strategiczne dla dwóch, a nawet trzech osób

Gra strategiczna Cztery w rzędzie.Gra strategiczna Cztery w rzędzie. Fot. Crazyshop

Zestaw top gier rodzinnych, szachy dla trzech osób, gry dla pary, jak sudoku, weneckie kółko i krzyżyk czy cztery w rzędzie to dobrze znane wszystkim klasyki, ale dostępne teraz w nowoczesnej formie. Większość z nich wykonano z naturalnego drewna i zapakowano w oryginalne pudełka, dlatego doskonale sprawdzą się również jako prezent na urodziny, parapetówkę czy święta. Jesteśmy przekonani, że sprawią mnóstwo radości każdemu miłośnikowi tradycyjnych i solidnie wykonanych gier. Te gry to gwarancja świetnie wykorzystanego czasu i miłych, wspólnych chwil z bliskimi osobami. 

Gra sudoku klasyczne.Gra sudoku klasyczne. Fot. Crazyshop

Hitem wśród gier strategicznych są szachy dla trzech osób.  Zasady gry nie różnią się znacząco od klasycznej formy, dlatego każdy szachista poradzi sobie z opanowaniem nowych reguł. Okrągła plansza szachowa, inne zakończenie partii (gra toczy się do zadania pierwszego mata) - to największe nowości tej odmiany szachów. 

Szachy dla trzech osób.Szachy dla trzech osób. Fot. Crazyshop

Top gry zręcznościowe

Hokej stołowy, mini ping-pong, balansująca gra o nazwie Kucharz, czy gra zręcznościowa Kendama Noia 4 to tylko niektóre z nowości, jakie wybraliśmy. Są tu propozycje dla początkujących, jak też zaawansowanych graczy zręcznościowych.

Gra zręcznościowa Balansujący kucharz.Gra zręcznościowa Balansujący kucharz. Fot. Crazyshop

Top gry planszowe dla spryciarzy

Oto propozycje gier dla wszystkich, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju zagwozdki, krzyżówki i rebusy. Doskonałe na nudę, stresy i rozrywkę. Te top gry planszowe sprawdzą się podczas domówek, spotkań z przyjaciółmi, wieczorów z rodziną, także na wakacjach. 

Gra planszowa Lata 90.Gra planszowa Lata 90. Fot. Crazyshop

Top gry tematyczne

Mamy świetne propozycje gier dla wszystkich miłośników kotów, ogrodnictwa i natury, kina, podróży, dobrej muzyki i gotowania. Bez względu na zainteresowania najczęściej wygrywa w nich ten, kto jest bystrzakiem z nienagannym refleksem i ma fenomenalną pamięć. 

Podczas gry o podróżach można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o świecie, a do tego podszkolić język angielski. Podobne benefity zapewniają inne nasze top gry karciane. Każda z nich na pewno umili wspólny wieczór z rodziną lub przyjaciółmi. 

Gra o podróżach.Gra o podróżach. Fot. Crazyshop

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.