Urządzenia Karcher pomocne w wiosennych porządkach - tymi umyjesz okna

Wiosna, budząca się do życia przyroda i coraz bardziej słoneczne dni zachęcają do wiosennych porządków. Wielu z nas ten moment roku kojarzy się z koniecznością mycia okien po zimie, by wpuścić do domu nieco więcej światła. Jak doprowadzić okna i ramy do czystości? Mamy niezawodnych pomocników, warto zwrócić uwagę na urządzenia marki Karcher. Jak działają, jakie mają zalety? Sprawdziliśmy!

Okna to wizytówka każdego domu, warto dbać, by lśniły czystością, to szczególnie ważne, gdy nie jesteśmy miłośnikami firanek. Zbliżające się święta Wielkanocne to moment kiedy częściej nabieramy chęci do zrobienia wiosennych porządków. Po zimie warto odświeżyć atmosferę w domu, uprać firany, wyszorować parapety i nadać oknom lśniącego blasku, wpuszczając do domu więcej naturalnego światła - od razu świat wydaje się być piękniejszy. Jak skutecznie myć okna i nie męczyć się z uporczywymi zaciekami i smugami? Na szczęście są urządzenia i gadżety, które pomogą w sprzątaniu, oszczędzając nasz czas i energię.

Jak myć okna PCV?

W naszych domach najczęściej są okna PCV. Deszcz, kurz, dym tworzą najwięcej zabrudzeń na szybach i ramach. Takie zanieczyszczenia są największą zmorą każdej pani domu, szczególnie wiosną, gdy należy wyszorować dokładnie całe powierzchnie. Ważne jest regularne mycie okien i ram - co najmniej raz, dwa razy w roku. Jeśli mieszkasz na parterze, przy ruchliwej ulicy warto czyścić je nawet raz na 2 miesiące - zaoszczędzimy wtedy mnóstwo energii, ale i czasu, ponieważ łatwiej usunąć drobniejsze zabrudzenia, niż te nagromadzone przez kilka miesięcy.

Do mycia okien PCV najlepiej używać miękkiej gąbki lub ściereczki, która nie podrapie ram oraz ciepłej wody z łagodnym środkiem myjącym - sprawdzi się na przykład płyn do mycia naczyń. Żrące lub ścierające środki mogą trwale uszkodzić powierzchnię okna. Zdecydowanie odradzamy także używania do szorowania szczotek czy druciaków. Ślady po remontach - tynki, pianki montażowe czy klej najlepiej usuwać specjalnymi preparatami dostępnymi w sklepach budowlanych. Białe ramy okienne, które pożółkły najlepiej czyścić sodą, która ma właściwości wybielające. Sprawdzi się także sok z cytryny.

Myjka do szyb Karcher

Najpopularniejszym sposobem na mycie okien jest oczywiście płyn do szyb i papierowe ręczniki lub ściereczki. Jeśli jednak mamy możliwość ułatwić sobie tę czynność, z całą pewnością to zrobimy. Karcher ma w swojej ofercie urządzenia, które okażą się przydatne podczas mycia okien. Jeśli nie lubisz mycia okien, na pewno zaprzyjaźnisz się z tym gadżetem.

Podstawowa myjka do okien marki Karcher na pierwszy rzut oka wygląda jak odkurzacz do szyb, jest zakończona gumową ściągaczką do wody. Urządzenie ma wbudowany pojemnik na zbieraną wodę i detergent. Jak myć nim okna? Szybę należy pokryć detergentem, a następnie przejeżdżać myjką po szybie - ściągaczka zbiera płyn i brud i umieszcza ja w zbiorniku.

Najlepiej sprawdza się myjka karcher WV 2 Plus - jest lekka, ma wskaźnik naładowania baterii, wyprofilowaną rączkę, dzięki czemu nie ślizga się w dłoni i wygodnie można ją obsługiwać. Dodatkowo gadżet posiada pad z mikrofibry, który filtruje wodę z bakterii, kurzu oraz roztoczy. Umyjesz nią nie tylko okna, ale też lustra, kabiny prysznicowe oraz szklane blaty stołów. Użytkownicy potwierdzają, że nie zostawia smug.

Na uwagę zasługuje także myjka Karcher WV 5 Plus z wydajnym akumulatorem, który umożliwia ciągłą pracę nawet przez 35 minut. Świetnie radzi sobie z czyszczeniem płaskich powierzchni, cicho pracuje, a w zestawie znajduje się ładowarka, która zasili urządzenie.

Sprawdzi się także Karcher WV 5 Premium - urządzenie z 2 zbiornikami - na brudną oraz czystą wodę. Urządzenie ma dużą wydajność - na jednym ładowaniu jest w stanie umyć nawet 105m2 okien.

Myjka do okienMyjka do okien Fot. ceneo

Czyściki parowe, parownice i myjki wibrujące

Pomocne w myciu okien są czyściki oraz myjki parowe - doskonale sprawdzą się do mycia szyb, jednak odradzamy czyszczenie nimi ram okiennych. Warto pamiętać, że urządzenia parowe do czyszczenia używają wysokiej temperatury i pary, która może odkształcić ramy okienne.

Uwagę przykuwa KV 3 Home Line, czyli nowe urządzenie jakim jest pad wibrujący do mycia okien. Jego zadaniem jest zwilżanie szyby i zmiękczanie brudu, dzięki czemu mycie okien staje się łatwe i przyjemne. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo, poradzi sobie z czyszczeniem okien, luster, płytek czy szklanych blatów. Środek czyszczący podczas pracy gadżetu dozowany jest automatycznie na ściereczkę, a pad wprawiony w drganie. Ściereczkę bez problemu można uprać w pralce, jest wielokrotnego użytku.

Myjka pad wibrującyMyjka pad wibrujący Fot. ceneo