Styl Avant Basic - nowy maksymalizm w dekorowaniu wnętrz

Miks pastelowych i stonowanych kolorów, różnorodność form dużych i małych, a wszystko do siebie pasuje i tworzy artystyczną całość - taki jest tyl Avant Basic, który narodził się w mediach społecznościowych. Na Instagramie i Tik Toku można zobaczyć wiele pięknych i niebanalnie zaaranżowanych wnętrz.

Pastelowe kolory, obłości, łuki, fale, wzorzyste tkaniny, szachownice, kratki, skrupulatnie wyselekcjonowane bibeloty, ponadczasowe wzornictwo - to one królują we wnętrzach w stylu Avant Basic. Takie aranżacje upodobali sobie szczególnie zoomerzy (osoby z pokolenia Z, urodzone po 2000 roku) i milenialsi (pokolenie Y), miłośnicy designu i esteci, którzy chętnie pokazują swoje domy w mediach społecznościowych.

Artystyczny eklektyzm w stylu Avant Basic 

Styl Avant Basic podkreśla piękno wzorów i kolorów z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Dużą rolę ogrywają ponadczasowe meble, wszelkiego rodzaju obłości i pastelowe barwy, które stanowią bazę do tworzenia bardziej złożonych stylizacji. Styl Avant Basic to taki artystyczny eklektyzm, w którym każdy, nawet pozornie nie pasujący element znajduje swoje miejsce. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, umiejętna gra formą, strukturami i różnorodnymi barwami, by stworzyć niebanalną, niepowtarzalną i świetną aranżację wnętrza. 

Ponadczasowe klasyki, a także nowoczesne meble wypoczynkowe, ale o zakrzywionych kształtach, które często przypominają falę albo spiralę - świetnie odnajdują się we wnętrzach w stylu Avant Basic. Nie muszą być kolorowe. Mogą mieć również naturalne kolory. Najważniejszy jest ich nieco fikuśny kształt. Nie oznacza to, że nie brakuje również kanciastych form. Takie również doskonale uzupełniają stylistykę Avant Basic. 

Siedziska z obłymi krawędziami doskonale odnajdują się też w jadalni Avant Basic. W towarzystwie odpowiednio dobranych dodatków, uzupełnione ciekawymi, pastelowymi kolorami prezentują się bardzo ciekawie.

Nie tylko biało-czarne szachownice i kraty, ale odważniejsze kompozycje kolorystyczne pomogą wyrazić styl Avant Basic. Jasna pomarańcz, pastelowy róż czy ciepły brąz połączone z beżem, doskonale prezentują sią na dywanach. 

Kwieciste, geometryczne wzory, nieregularne i szklane formy dekoracji również są mile widziane we wnętrzach Avant Basic. 

W stylu Avant Basic nie ma sztywnych reguł. Najważniejsza jest estetyka, kreatywność i umiejętne łączenie mebli i dodatków w kreowaniu własnego wnętrza. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.