Skrzynia na zabawki - praktyczny sposób na przechowywanie zabawek

KK
04.04.2022 15:33
Każdy rodzic wie, jak trudno zapanować nad zabawkami swoich pociech. Jeszcze trudniej jest pokonać tor przeszkód na dywanie, gdy wszystkie porozrzucane są na podłodze. Warto zadbać o porządek i pomyśleć o zakupie funkcjonalnych pojemników do przechowywania zabawek. Świetnie sprawdzą się skrzynie, które naprawdę pięknie się prezentują. Zobaczcie sami.

Drewniana skrzynia na zabawki

Skrzynia na kółkach Bellamy TeePeeSkrzynia na kółkach Bellamy TeePee Fot. magicznypokoik

W pokojach dziecięcych coraz większą popularnością cieszą się drewniane skrzynie na zabawki. W sklepach znajdziemy skrzynie zamykane lub otwarte. Niezależnie od modelu skrzynia najczęściej wyposażona jest w otwory lub uchwyty z obu stron, co umożliwia przenoszenie jej z miejsca na miejsce - na przykład do zabawy na środek pokoju, a po skończonej zabawie można ustawić ją pod ścianą. Model zamykany sprawdzi się, jeśli chcemy ukryć zabawki, z kolei modele otwarte nie ograniczają dziecku dostępu do nich.

Skrzynia na zabawki z drewna sprawdzi się w pokojach urządzonych w różnym stylu. Najczęściej wybierana jest do wnętrz skandynawskich i minimalistycznych. Dostępne są w naturalnym kolorze drewna, bielone, a także szare. Świetnie sprawdzają się skrzynie na kołkach i ze sznurkiem, przypominające wózki, które dzieci mogą same przestawiać po pokoju.

Warto pamiętać, że każdy pojemnik wymaga regularnego czyszczenia. Drewniana skrzynia na zabawki powinna być odkurzana. Najlepiej wyjąć z niej wszystkie przedmioty i odkurzyć jej wnętrze, następnie przetrzeć szmatką z delikatnym płynem myjącym lub antybakteryjnym i poczekać aż wnętrze wyschnie.

Jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?

Skrzynia na zabawki Bellamy LottaSkrzynia na zabawki Bellamy Lotta Fot. magicznypokoik

Pokój dziecka jest jak sala zabaw. Nie brakuje gier, maskotek, lalek, zabawek interaktywnych, klocków. Wraz z upływającym czasem zabawek jest coraz więcej, a rodzicom coraz trudniej jest nad nimi zapanować. Tor przeszkód na dywanie może okazać się dla dorosłych nie do pokonania i zdecydowanie utrudnia normalne funkcjonowanie. Warto ten bałagan okiełznać! Do tego zadania przyda się kosz na zabawki, praktyczny, pojemny, a dodatkowo o ładnym, kolorowym wzorze, dzięki czemu stanie się dodatkową ozdobą dziecięcej przestrzeni.

Praktyczny pojemnik na zabawki pomoże utrzymać przedmioty w ryzach, a dzieci od najmłodszych lat uczy sprzątania i porządku. Warto wpajać maluchom, że po każdej skończonej zabawie, przedmioty powinny wrócić na swoje miejsce - posegregowane w pudełkach ułatwią ich znalezienie kolejnym razem.

Jak wybrać skrzynię na zabawki?

Skrzynia na zabawki Bellamy InesSkrzynia na zabawki Bellamy Ines Fot. magicznypokoik

Istotny jest rozmiar skrzyni na zabawki. Najlepiej wybrać od razu duży model, który będzie bardziej praktyczny. W małych pomieszczeniach dobrym wyborem będą modele węższe o podłużnej formie.

Drewniana skrzynia na zabawki świetnie sprawdzi się także w roli ławki - niektóre modele wyposażone są w specjalne siedziska. Drewno ma odpowiedni ciężar i wytrzymałość, nie musimy więc obawiać się o trwałość skrzyni - mebla. Zwróćmy także uwagę na sposób otwierania skrzyni na zabawki. Do pokoju małego dziecka lepszy będzie model bez zamknięcia, np. w kształcie wózeczka na kółkach lub taki, który ma odpowiednie zabezpieczenia. Wybierając kosz na kółkach dobrze jest zwrócić uwagę, by nie rysowały one podłogi, najlepiej sprawdzą się modele z kółkami z kauczuku. Skrzynia z wiekiem może być niebezpieczna dla maluchów, ale sprawdzi się w pokojach nastolatków.

Wybierając skrzynię na zabawki z drewna warto zwrócić uwagę czy ma ona zaokrąglone krawędzie, zdecydowanie zwiększy to poziom bezpieczeństwa. Istotne jest także, by meble były pomalowane bezpiecznymi farbami i lakierami, które spełniają normy i nie szkodzą najmłodszym.