Regały i półki do pokoju dziecka - będzie ładnie i funkcjonalnie

Urządzając pokój dziecka warto pomyśleć nie tylko o zabawkach i dodatkach, które stworzą klimat. Ważne są meble, które nadadzą wnętrzu funckcjonalności. Dobrze sprawdzą się regały i półki, na których ustawisz zabawki i książki. Jak wybrać idealne? Podpowiadamy!

Regał i półki do pokoju dziecka - na co zwrócić uwagę?

Wybierasz regał i półki do pokoju swojego dziecka? Najważniejsze jest, by wziąć pod uwagę wiek lokatora. Na tej zasadzie możemy dobrać odpowiednią wysokość, dzięki czemu dziecko samodzielnie będzie mogło zdejmować przedmioty z półek i odkładać je na miejsce - takie rozwiązanie uczy samodzielności, daje możliwość samodzielnego aranżowania przestrzeni w pomieszczeniu, a dodatkowo zapewnia funkcjonalność. Regały o praktycznej dla dziecka wysokości sprawią, że bez problemu sięgnie ono nawet do najwyższej półki.

W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć regału i półek, na których będzie można ustawić książki, zabawki, maskotki. Warto pamiętać, że dziecięcy pokój to miejsce, które ma za zadanie spełnić wiele funkcji - służy do odpoczynku, snu, zabawy, nauki, dlatego istotny jest dobór odpowiednich mebli, dodatków i akcesoriów.

Dobrym wyborem będą regały i półki z łagodnie wykończonymi krawędziami, które zapewnią większe bezpieczeństwo w przypadku dzieci. Wpisują się one także we wnętrzarskie trendy. Wybierając kolor mebli warto wziąć pod uwagę gust dziecka. Najlepiej sprawdzają się kolory neutralne, pastelowe, jasne. Intensywne barwy mebli są nie tylko niepraktyczne, ale też rozpraszające i przytłaczające.

Bellamy Manhattan Regał Phoebe FlamingoBellamy Manhattan Regał Phoebe Flamingo Fot. magicznypokoik

Regał do pokoju dziecka

W pokoju dziecka warto postawić regał, będzie on idealnym miejscem do przechowywania książek i stworzenia domowej biblioteczki. Na półkach śmiało można ustawić także zdjęcia w ramkach, ulubione zabawki, maskotki. Regał pozwoli zapanować nad zabawkami w pokoju malucha i utrzymać porządek.

Wyróżniamy regały dziecięce otwarte oraz zamknięte. Regały otwarte sprawdzą się do przechowywania książek, albumów, figurek, zdjęć. Przedmioty można pięknie ustawić i wyeksponować, warto jednak regularnie ustawiać wszystkie rzeczy, by regał nie prezentował się chaotycznie. Z kolei regał zamknięty pomoże ukryć bałagan, schować mniej używane zabawki, a szafki mogą posłużyć także do przechowywania ubrań i akcesoriów. Wartym wyboru modelem jest regał hybrydowy - z otwartą półką i szufladami.

Wybierając regał do pokoju dziecka koniecznie zwróć uwagę na materiał jego wykonania. Mebel musi być stabilny i bezpieczny. Najlepiej przykręcić go dodatkowo do ściany, by nie przewrócił się, gdy maluch postanowi się po nim wspinać.

Bellamy AmsterdamBellamy Amsterdam Fot. magicznypokoik

Półki wiszące

Półki wiszące to dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów, pomocne w utrzymaniu porządku. Dobrym wyborem będą półki o ciekawych, nietypowych kształtach, na przykład chmurki, które staną się w dziecięcym pokoju dodatkową dekoracją.

Wisząca na ścianie półka będzie dobrym miejscem do ustawienia przedmiotów, do których nie chcemy, by dzieci miały bezpośredni dostęp. Rodzaj wiszącej półki warto uzależnić od tego, co będzie na niej stało. Jeśli będą to książki - przyda się półka z bocznymi ogranicznikami. Półka na samochodziki czy figurki powinna być stabilna, a nie bujająca się na pięknych sznurkach.

Bellamy So Sixty Półka ściennaBellamy So Sixty Półka ścienna Fot. magicznypokoik

Copyright © Agora SA