Lampy stołowe wracają do łask - model na szklanej podstawie jest naprawdę piękny

Kiedyś lampy stołowe spotykane były niemal w każdym domu - zdobiły stoły, komody, konsole, stanowiły dodatek do klasycznego oświetlenia. Z biegiem czasu ustapiły miejsca zupełnie innym dodatkom i dekoracjom, by teraz ponownie wrócić do łask. Naszą uwagę przykuła lampa stołowa na szklanej podstawie. Sami zobaczcie, jaka jest piękna!

Lampa stołowa sprawdzi się w każdej aranżacji

Śmiało można powiedzieć, że wybór lampy stołowej do niemal każdego wnętrza będzie trafiony. Tego typu oświetlenie sprawdzi się w salonie, sypialni, ale też w przedpokoju. Lampę możemy ustawić na stole, jeśli w pobliżu mamy dostęp do gniazdka z prądem lub wybierzemy lampkę, którą należy naładować. Dobrze będzie prezentowała się jako lampki nocne w sypialni, ustawione na szafkach, po obu stronach łóżka. Lampa stołowa odnajdzie się w aranżacji salonu - będzie ozdobą szafki na telewizor, doświetli pomieszczenie, wprowadzi przytulny klimat i charakter. Dobrym wyborem będzie również w przedpokoju, ustawiona na komodzie lub konsoli obok lustra.

Jakie zalety ma lampa stołowa? Nie jest ona głównym źródłem światła w pomieszczeniu, stanowi jednak jego uzupełnienie. Może stać się świetną dekoracją stołu lub szafki, wszystko zależy od tego jak bardzo dekoracyjny model lampki wybierzemy. W sklepach znajdziemy lampy stołowe z różnych materiałów, o designerskich abażurach lub oryginalnych podstawach.

Lampa stołowa nie zastąpi lampy wiszącej, ponieważ nie da efektu rozproszonego światła. Będzie dobrym sposobem na doświetlenie konkretnej strefy pomieszczenia, np.: biurka, stołu, komody. Światło z lampki stołowej będzie przytłumione, dzięki czemu wprowadzi do wnętrza nastrój. Najchętniej stołowe modele lamp wykorzystywane są jesienią i zimą, gdy długie wieczory wymagają dodatkowego źródła światła i budowania nastroju.

Lampa na szklanej podstawieLampa na szklanej podstawie Fot. designtown

Jak dobrać lampę stołową?

Planując zakup lampy stołowej warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie chcemy ją ustawić - większość modeli zasilana jest prądem, a więc wymaga, by w pobliżu znajdowało się gniazdko. Kolejną kwestią jest, że lampa stołowa powinna gwarantować wygodę użytkowania - w sklepach znajdziemy mnóstwo modeli. Najbardziej praktyczne są te, które umożliwiają regulację kierunku padania światła, to szczególnie ważne, jeśli chcemy doświetlić stół czy biurko do pracy czy czytania książek. Z kolei jeśli chcemy jedynie doświetlić stół na przykład do posiłku w rodzinnym gronie, wystarczająca okaże się lampa stołowa ze stałym abażurem.

Oświetlenie stołowe musi komponować się z wystrojem wnętrza. Gwarantuje to spójność aranżacji. Dobrze jest dobrać lampę stołową kolorystycznie do ścian, mebli lub pozostałych dodatków. Zdecydowanie nie urządzamy wnętrza w jednej tonacji, by uniknąć monotonni. Najlepiej sprawdzi się jeden kolor, jednak w różnych odcieniach.

Szklana lampa stołowa - hit w nowoczesnych aranżacjach

W ostatnim czasie popularność zyskuje szklana lampa stołowa, a właściwie lampa na szklanej podstawie. Będzie ona doskonałym wyborem w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Odnajdzie się także we wnętrzach urządzonych w stylu Hampton oraz glamour. Szklana podstawa lampy prezentuje się subtelnie i elegancko. Na pierwszy rzut oka podstawa lampy przypomina wazon, pięknie połyskuje w słońcu i dekoruje wnętrze. Nawet sztuczne światło, dzięki szklanej podstawie daje mocny efekt. Klosz lampy wykonany jest z tkaniny i podklejony od wewnątrz warstwą folii PCV. Lampa sprawdzi się do pracy przy stole lub biurku, czytania książek lub jako klimatyczna dekoracja.

Lampa na szklanej podstawieLampa na szklanej podstawie Fot. designtown

Copyright © Agora SA