Tego, co te mini piekarniki do pizzy nie mają standardowe modele. Są też inne HITY

WiB
07.04.2022 14:51
Pizze, focaccie, tarty, tortille, zapiekanki, tosty można przygotować na wiele sposobów, za pomocą różnych sprzętów. Wybraliśmy urządzenia, dzięki którym poradzisz sobie z takimi daniami po mistrzowsku.

Mini piekarnik przyda się przede wszystkim w kuchni, w której nie ma miejsca na pełnowymiarowy piekarnik do zabudowy. Mamy sprzęty, w których przygotujesz wszystko, także przepyszne, włoskie dania. Można je postawić w dowolnym miejscu na blacie. 

Tego, co ten mały piecyk nie mają piekarniki. W 5 minut zrobisz pizzę jak z najlepszej pizzerii

Bądź jak pizzaiolo, czyli włoski ekspert od wypiekania pizzy. Przedstawiamy mini piekarnik, dzięki któremu zrobisz przepyszną pizzę, jak z włoskiej restauracji, w zaledwie 5 minut. Jest to możliwe dzięki dwóm niezależnym grzałkom, zamontowanym w górnej pokrywie oraz dolnej, pod ognioodpornym kamieniem, dzięki którym ten mały piecyk podgrzewa się do temperatury aż 400 stopni Celsjusza. Dzięki temu wilgoć z ciasta wchłaniana jest błyskawicznie, a pizza staje się chrupka na zewnątrz, nadal miękka w środku, także pełna smaku i aromatu. 

Mini piekarnik do pizzy G3Ferrari.Mini piekarnik do pizzy G3Ferrari. Fot. Instagram @g3ferrariofficial

Mini piekarniki do pizzy wyróżnia również stylowy, włoski design. Ich główne elementy wykonano ze stali szlachetnej malowanej metodą proszkową. Posiadają też solidną, kamienną płytę, do której nic nie przywiera. Natomiast uchwyty, które znajdują się po bokach mini piekarnika, ułatwiają jego przenoszenie. 

Nie lubisz pizzy? W tych mini piekarnikach możliwe jest też przygotowanie focaccii, tarty, tortilli, różnych zapiekanek czy tostów.

Jaki mini piekarnik warto jeszcze wybrać?

W nowoczesnych mini piekarnikach można upiec wszystko - mięso, ryby, pizzę, tosty, ciasto i wiele innych dań. Przed zakupem warto jednak dobrze sprawdzić jego parametry i funkcje. Jeśli ma zastąpić standardowy model, warto wybrać sprzęt o pojemności około 40 l, z termoobiegiem i dwoma polami grzewczymi. Natomiast jeśli ma to być mini piekarnik tylko do podgrzewania dań czy pieczenia zapiekanek, wystarczy niewielkie urządzenie o pojemności 10 l, ale z dwiema grzałkami. 

Na jakie wyposażenie i programy mini piekarnika można liczyć? 

W ofercie producentów są różne rodzaje mini piekarników. Dlatego ich wyposażenie i liczba programów zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest dany model.

Najczęstsze akcesoria, które dołączane są do mini piekarnika to blacha, ruszt, rożen. Liczba programów? Najlepsze modele mają nawet kilkadziesiąt wbudowanych przepisów na przekąski, dania obiadowe czy desery.

Mini piekarniki o pojemności 8-12 l zapiekają, opiekają, grillują, podgrzewają różnorodne produkty. Posiadają też dwie grzałki - górną i dolną, z możliwością rozkręcenia temperatury nawet do 400 stopni Celsjusza (modele do pizzy). Często mini piekarniki wyposażone są również w timer czy nawet automatyczne wyłączani po zakończeniu pieczenia. 

Większe modele mini piekarników (o pojemności około 20 l) mają termoobieg, obrotowy rożen, regulację temperatury, timer i kilka poziomów pieczenia (od 2 do 4). 

Więcej o: