Prosty sposób na urozmaicenie wnętrza. Ozdobne poduszki w okazyjnych cenach

Dekorowanie to nie lada wyzwanie. Jak ozdobić mieszkanie w prosty sposób? Odpowiedź jest jedna - kup tekstylia, które wprowadzą nutę świeżości do wnętrz. Podpowiadamy, gdzie znaleźć dodatki do domu w korzystnych cenach.

Udekorowane wnętrza po pewnym czasie wymagają odświeżenia. W jaki sposób małym nakładem kosztów nadać im nowy wyraz? Sprawa jest prosta, wystarczy zdecydować się na nowe tekstylia.

Mała zmiana, a cieszy

Wiosna to czas zmian, w tym również tych dotyczących naszych mieszkań czy domów. Nie każdy może sobie pozwolić na gruntową metamorfozę wystroju. Istnieje jednak prostszy sposób na odświeżenie wyglądu swojego domu - ozdobne poduszki i inne tekstylia.

Poduszki, koce, pledy stanowią akcenty kolorystyczne w domu. Warto wiedzieć, jak zestawić ze sobą różne odcienie tak, aby idealnie ze sobą współgrały, a efekt był olśniewający.

Do niebieskich kanap idealnie będą pasować poduszki w chłodnych kolorachDo niebieskich kanap idealnie będą pasować poduszki w chłodnych kolorach fot. Shutterstock

Nastrojowe barwy

Jak wiadomo, nie wszystkie kolory do siebie pasują. Zasadniczo dzieli się je na chłodne (niebieski, fioletowy, niektóre odcienie zielonego) i ciepłe (czerwienie, żółcie, pomarańcz, soczysta zieleń i brązy). Nie powinno się nadmiernie mieszać dwóch typów barw, o czym warto pamiętać, dobierając akcenty kolorystyczne do swoich mieszkań.

Nasze meble są zazwyczaj szare, białe, beżowe lub czarne. To dobra wiadomość, ponieważ do tych kolorów można dobrać rozmaite barwy. Oczywiście, w naszych domach można również znaleźć meble naturalnie drewniane. Do ciemnego drewna lepiej pasują chłodne odcienie, a do jasnego ciepłe.

Nie lekceważ tego, jak kolory działają na twoją psychikę. Niebieski uspokaja, czerwony pobudza i wzmaga apetyt, a fiolet wspomaga relaksowanie się. Z kolei pomarańczowy poprawia nastrój, a żółty stymuluje mózg do działania. Chłodna zieleń napawa spokojem, a jej żywe odcienie koją zmęczenie.

Ozdobne poduszki urozmaicą zarówno salon, jak i sypialnięOzdobne poduszki urozmaicą zarówno salon, jak i sypialnię fot. Marohome

Akcenty kolorystyczne

Istnieje jedna ważna zasada dotycząca akcentów kolorystycznych - nie powinno być ich zbyt wiele. Nadmiar barw może bowiem spowodować, że w pomieszczeniu zapanuje chaos. Poza tym istotną rzeczą jest to, aby zastosowane odcienie należały do tej samej gamy kolorystycznej. Do niebieskiej kanapy lepiej będą pasować fioletowe poduszki. Z kolei na żółtym fotelu dobrze będzie wyglądać soczysto zielony koc.

Wprowadzenie akcentów kolorystycznych do wnętrz to prosty sposób na ożywienie danego pomieszczenia. Niewielka inwestycja może doprowadzić do wielkich zmian, które znacząco wpłyną nie tylko na wygląd pokoju, ale i na nasze samopoczucie. Ponadto istnieje opcja zakupu spersonalizowanych poduszek, które będą idealnym prezentem dla bliskiej osoby. 

Poduszki są ciekawym akcentem kolorystycznymPoduszki są ciekawym akcentem kolorystycznym fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.