Ta bawełniana pościel satynowa zadowoli wymagających śpiochów: top 18

WiB
14.04.2022 14:59
Wygląda luksusowo, jest dobrej jakości, nie uczula, łatwo się czyści - bawełniana pościel satynowa zadowoli najbardziej wymagających śpiochów. Mamy komplety w różnych rozmiarach, na mniejsze i większe łóżka. Ceny? Dobre.

Bawełniana pościel satynowa.Bawełniana pościel satynowa. Fot. Shutterstock

Pościel satynowa doda szyku każdej sypialni. Jej idealnie gładka powierzchnia oraz charakterystyczny połysk sprawiają wrażenie bardzo luksusowego produktu. Jest też bardzo praktyczna. Pościel satynowa wykazuje właściwości hipoalergiczne i oddychające, dzięki czemu nie uczula i dobrze odprowadza wilgoć. Jest też bardzo wytrzymała, miękka, mila w dotyku i łatwa w pielęgnacji. Pościel satynowa nie odbarwia się, nawet po wielu praniach wciąż zachowuje pierwotne barwy. Dużą zaletą jest też odporność na wysokie temperatury (można ją prać nawet w 60 stopniach Celsjusza) i wszelkie deformacje. Pościel satynowa nie drze się, nie rozciąga i nie przeciera. 

Pościel satynowa.Pościel satynowa. Fot. Shutterstock

Z czego powstaje pościel satynowa? 

Satyna może powstawać z różnych surowców, między innymi z jedwabiu, bawełny lub poliestru. Najdroższa jest satyna jedwabna, a najpopularniejsza - satyna bawełniana, przede wszystkim ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Satyna bawełniana jest tkaniną naturalną, powstaje z przędzy bawełnianej. Od tradycyjnej bawełny różni ją rodzaj splotu i połysk. Zachowuje również wiele cech charakterystycznych dla klasycznej bawełny. 

Jaką poście z satyny bawełnianej wybrać? 

Polecamy pościel z satyny bawełnianej, która jest pozbawiona domieszek. Natomiast powstaje z certyfikowanej tkaniny bawełnianej. W ofercie wielu producentów dostępna jest w różnych kolorach, z lamówkami lub bez nich. Poszewki mogą mieć też guziki, zamek błyskawiczny lub zakładki. Natomiast prześcieradła mają najczęściej gumkę, dzięki której dobrze trzymają się na materacu. 

Zobacz białe komplety pościeli satynowej z kolorowymi lamówkami. Takie są zawsze na czasie! 

Bawełniana pościel satynowa na pewno zadowoli wszystkich, którym zależy na dużym komforcie snu i wprowadzeniu odrobiny szykowności do sypialni. 

Więcej o: