Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
Prasowanie wymaga wiele czasu i uwagi. Im więcej jest członków rodziny, tym częściej ją wykonujemy. Niekiedy prasowanie trwa nawet do kilku godzin dziennie. Jeśli często rozkładasz deskę do prasowania, być może warto zaopatrzyć się w stację parową.
Prostuje najmniejsze zagniecenia
Nie sposób pozbyć się tradycyjnym żelazkiem najmniejszych zagnieceń. Wbudowany w urządzenie zbiornik wody sprawia, że jest ono cięższe i ma większe gabaryty. W przypadku stacji parowej ten problem znika. Wystarczy wlać wodę do podłączonego do żelazka pojemnika, w którym generuje się para wodna.
Oprócz tego warto mieć na uwadze, że para ze stacji parowej jest o wiele większa. Dzięki temu można szybciej pozbyć się zagnieceń. Problemu nie sprawią także materiały takie jak len czy jeans. Zakup stacji parowej to znaczna oszczędność czasu.
Ze względu na lekką wagę, żelazkiem podłączonym do stacji parowej można prasować w pionie. Zniknie dzięki temu problem zagnieceń na delikatnych materiałach, sukienkach, koszulach i marynarkach. Co więcej, można też prasować ubrania wierzchnie, takie jak płaszcze czy żakiety.
Będziesz w stanie wyprasować nawet najmniejsze zagniecenia zarówno grubych, jak i cienkich tkaninach fot. Ceneo
Opcja dla alergików
Para wodna ze stacji parowej zabija wiele zarazków i drobnoustrojów. Warto więc rozważyć ten zakup, jeśli mamy w rodzinie małe dzieci, które chcemy chronić przed szkodliwymi zarazkami. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla alergików.
Urządzenia tego typu są na tyle popularne, że wykorzystuje się je w sklepach i zakładach krawieckich. Przy ich użyciu można w krótkim czasie odświeżyć znaczną ilość ubrań. Mocny strumień pary nie tylko prasuje nawet najmniejsze zagniecenie, ale i przywraca garderobie świeżość.
Stacja parowa umożliwia prasowanie w pionie fot. Ceneo
Odpowiednie parametry
Na rynku jest szeroki wybór stacji parowych w cenach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jak wybrać model do swojego domu? Warto zwrócić uwagę na parametry. Przede wszystkim na moc urządzenia, która określa po jakim czasie po podłączeniu do prądu sprzęt będzie gotowy do użycia.
Inną zmienną jest wielkość pojemnika na wodę. Im jest on większy, tym rzadziej trzeba będzie go uzupełniać. Kolejnym istotnym parametrem jest ciśnienie pary. W sklepach można znaleźć urządzenia z ciśnieniem od 3 do 8 barów. Im większe, tym większy komfort prasowania.
Nie bez znaczenia jest również strumień pary. Określa on, ile gramów pary jest wytwarzanych w ciągu jednej minuty. Najbardziej odpowiedni będzie model, który generuje przynajmniej 100 gramów pary na minutę.
Istnieją również dodatkowe funkcje, które warto rozważyć przy zakupie stacji parowej. Mowa przede wszystkim o funkcji prasowania w pionie. Dzięki niej łatwo i szybko pozbędziesz się uciążliwych zagnieceń. Równie ważna jest możliwość wlania wody kranowej. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą regularnie kupować wody destylowanej.
Tradycyjne żelazko wytwarza mniej pary niż stacja parowa fot. Shutterstok
Zakup stacji parowej to inwestycja w wygodę i oszczędność naszego czasu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii szybko i sprawnie można sobie poradzić z nawet najbardziej uciążliwymi zagnieceniami. Stacja parowa nie tylko wyprasuje nasze ubrania, ale i je odświeży. Niszczy również szkodliwe bakterie i drobnoustroje.
krzysztof_ptk
Oceniono 3 razy 1
Do tego żelazka które tak ładnie modeluje pupę zamów sobie jeszcze kogoś kto będzie chciał prasować. Najlepiej kogoś kto ma dużo czasu z innego kraju.