Prześcieradło z gumką jest bardzo praktyczne - z jakiego materiału wybrać?

Jakie powinno być idealne prześcieradło? Przede wszystkim naturalne, delikatne i miękkie. Najpopularniejsze są białe lub w jednolitych kolorach. Dużym zainteresowaniem cieszą się te z gumką. Sprawdziliśmy, jaki materiał na prześcieradło najlepiej się sprawdza i jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Jak wybrać prześcieradło do sypialni?

Wydawać by się mogło, że w sypialni najważniejsze jest duże łóżko, wygodny materac i ładna pościel, by komfortowo wypocząć i wyspać się po ciężkim dniu. Jednak duże znaczenie ma także prześcieradło. Nie jest to jedynie kawałek materiału, który kładziemy na materacu, by nie stracił on swojego ładnego wyglądu, czy się nie zabrudził. Wybierając prześcieradło, warto zwrócić uwagę na jego grubość, wytrzymałość, rodzaj tkaniny, a także poziom izolacji cieplnej i miękkość, które użytkownikowi zapewnią komfort.

W sklepach znajdziemy tradycyjne prześcieradła oraz modele z gumką. Każdy rodzaj ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeszcze jakiś czas temu większość z nas używała tradycyjnych prześcieradeł, które bardzo łatwo wyprasować, złożyć i przechowywać w szafie. Mają one jednak pewne wady - materiał może się przesuwać i zaginać podczas snu, warto więc pamiętać, by prześcieradło było większego rozmiaru niż łóżko, a boki mogły zwisać lub być wsunięte między ramę łóżka a materac. Alternatywą dla tradycyjnych modeli stały się prześcieradła z gumką.

Prześcieradło do sypialniPrześcieradło do sypialni Fot. marohome

Prześcieradło z gumką - zalety

Prześcieradła z gumką to modele o wielu zaletach. Największą jest ich funkcjonalność - nie zsuwają się, nie przemieszczają podczas snu czy ścielenia łóżka. Praktycznie nie wymagają poprawiania. Gumka pomaga utrzymać tkaninę w odpowiednim położeniu. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj do materaca, jaki mamy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które śpią niespokojnie. Zanim wybierzesz prześcieradło z gumką, zmierz wysokość materaca.

Jakie wady mają prześcieradła z gumką? Kontrowersje budzi ich składanie po praniu. Niedoświadczone osoby mają spory problem, by opanować duży kawałek materiału, który z każdej strony zakończony jest gumką i wydawać by się mogło, że nie uda się go równo złożyć. Wystarczy mieć patent! Należy złożyć prześcieradło na pół i złączyć rogi. Chwytamy rogi z prawej strony, składamy prześcieradło w 1/3 szerokości, nakładamy na to rogi z lewej strony i uzyskujemy prostokąt, który następnie rolujemy i chowamy do szafy. To proste! W internecie znajdziesz mnóstwo filmów instruktażowych, jak poprawnie składać prześcieradło z gumką.

Z jakiego materiału prześcieradło wybrać?

Najlepsze są prześcieradła z bawełny, które dobrze przepuszczają powietrze i sprawdzają się niezależnie od pory roku, latem i zimą. Można je prać i prasować, dzięki czemu pozbywamy się wszystkich bakterii - to szczególnie ważne dla alergików.

Prześcieradła frotte doskonale izolują ciepło, a więc są idealne na zimę, są też odporne na zagniecenia, nie ma potrzeby ich prasować. Chropowata struktura wpływa pozytywnie na krążenie.

Dobrym wyborem są także prześcieradła satynowe, które są śliskie, delikatnie połyskują, a jednocześnie są naturalne. To bardzo trwały materiał, który nie wymaga prasowania. Modele z satyny zadowolą nawet najbardziej wymagających, są miękkie, przyjemne w dotyku oraz bardzo trwałe.

Luksusowym wyborem są prześcieradła adamaszkowe. Szyje się je z najwyższej jakości tkaniny o grubym i mocnym splocie. Miękka i przyjemna w dotyku, a przy tym bardzo trwała zadowoli nawet tych najbardziej wymagających. Adamaszek nie wywołuje podrażnień skórnych u osób wrażliwych, jest gwarancją zdrowego i przyjemnego snu.

Prześcieradło adamaszkowePrześcieradło adamaszkowe Fot. marohome

Copyright © Agora SA