Idealne lampy do twojego ogrodu. Te ceny zaskakują

Zbliżają się coraz cieplejsze dni, a co za tym idzie - przesiadywanie w ogrodzie do późna. Warto zadbać o to, by przydomowa przestrzeń prezentowała się ładnie również po zmroku. Podpowiadamy, jak wybrać lampę do swojego ogrodu.

Zmrok nie oznacza wcale końca rodzinnego czy towarzyskiego spotkania. Wręcz przeciwnie! Trudno zliczyć ogniska, grille i inne imprezy na świeżym powietrzu, które kończyły się o świcie. Gospodarze powinni jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Nikt z nas nie lubi pełnej ciemności, co warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu naszego ogrodu. Dlatego zawczasu pomyśl o modnej lampie ogrodowej do twojej przydomowej przestrzeni.

Lampy solarne

Wielu z nas myśli o tym, jak ograniczyć szkodliwe działanie człowieka na środowisko. Amatorom życia eko polecamy lampy solarne. Te urządzenie ładują się poprzez wystawienie na działanie słońca. Nagromadzona energia zasila lampy po zmroku. To proste i praktyczne rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić prąd i energię.

Najpopularniejsze wśród lamp solarnych są te umieszczane w podłożu. Dzięki nim z łatwością oświetlisz swoje piękne kwiaty i krzewy. Lampy tego typu ładnie oświetlają również wszelkie alejki, ścieżki i podjazdy. Wyeksponują też małą infrastrukturę ogrodową, np. oczka wodne. Są bardzo proste w montażu i użyciu, a ich niska cena kusi amatorów pięknych ogrodów.

Lampy solarne nadają się idealnie do oświetlenia ścieżekLampy solarne nadają się idealnie do oświetlenia ścieżek fot. Ceneo

Inne typy lamp

Warto pomyśleć również o zakupie lamp LED-owych. Oświetlą one twój ogród ciepłym, przyjemnym dla oka światłem. Ważne przy zakupie lamp jest to, z jakiego materiału je wykonano. Należy wybrać kompozyty odporne na zmienne warunki pogodowe. Istotne jest również, aby lampa była szczelna.

Z troski o środowisko warto zadbać o energooszczędne oświetlenie naszego ogrodu. Będzie to dla nas również korzystne finansowo, nawet jeśli jest to większa inwestycja. Warto mieć na uwadze, że zwróci się ona po niedługim czasie od zakupu.

Oprócz lamp stojących i tych montowanych w ziemi, warto się zainteresować coraz popularniejszymi modelami, jakimi są lampy-kule, które umieszczamy w strategicznych miejscach w swoim zielonym azylu. Lampy tego typu to idealnie uzupełnienie nowoczesnego ogrodu.

Kuliste lampy to modne uzupełnienie każdego ogroduKuliste lampy to modne uzupełnienie każdego ogrodu fot. Shutterstock

Kinkiety

Gdy mowa o lampach ogrodowych, nie można zapominać o kinkietach. Są to lampy mocowane do elewacji budynku. Jeśli mamy w swoim domu taras, kinkiet to urządzenie, które powinno się na nim znaleźć.

Warto mieć na uwadze, że poza tradycyjnymi lampami tego typu w ofercie producentów znajdują się także kinkiety solarne. Oświetlą twój taras tylko i wyłącznie przy użyciu energii pochodzącej od natury. To wygodne rozwiązanie dla miłośników życia w stylu eko. 

Dopasuj lampę do swoich potrzebDopasuj lampę do swoich potrzeb fot. Ceneo

Lampy to uzupełnienie każdego ogrodu. Są nie tylko źródłem światła, ale i modnym dodatkiem do naszej zewnętrznej przestrzeni. Ogród nowoczesny, w stylu retro, a może angielski? Warto wybrać lampę dostosowaną do stylistyki przestrzeni. Przy zakupie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrane przez nas modele mają być solarne. Co więcej, przy wyborze lamp ogrodowych nie opłaca się oszczędzanie - lepiej od razu zainwestować w modele energooszczędne. Dzięki temu znacznie ograniczymy zużycie energii elektrycznej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.