Pasują jak ulał do małych wnętrz. Najlepsze stoły rozkładane

Bardzo często spotykamy się w gronie rodziny i znajomych. Centralnym punktem wielu kuchni i jadalni jest stół. Niestety nierzadko brakuje przy nim miejsca dla wszystkich. Remedium jest proste - wystarczy wybrać dobry stół rozkładany.

Wraz z zimą odchodzi morowa atmosfera i przychodzi czas na spotkania w szerokim gronie. Obiady, podwieczorki i kolacje nie mogą obyć się bez stołów, przy którym zasiądą goście. Niestety często bywa tak, że brakuje przy nich miejsca dla wszystkich. Odpowiedzią na te bolączki jest szeroka oferta stołów rozkładanych.

Najważniejsze są wymiary

Stoły rozkładane to wygodne rozwiązanie dla małych mieszkań. Na co dzień zasiadamy do nich w niewielkim trzy-, czteroosobowym gronie. Jednak gdy odwiedzają nas goście, szybko można sprawić, że mebel stanie się o wiele większy. Więcej przestrzeni do spożywania posiłków to większa wygoda. Da nam przy tym nowe możliwości zaprezentowania przygotowanych przez nas łakoci.

Zakup stołu rozkładanego ma niebagatelny wpływ na wygląd pomieszczenia. W polskim budownictwie rozpowszechnione są mieszkania z aneksem kuchennym. W takim wypadku stoły znajdują się w pokojach dziennych. Dzięki funkcji rozkładania duży stół nie przytłoczy przestrzeni w naszym mieszkaniu.

Warto zwrócić uwagę na wymiary stołu do naszego wnętrzaWarto zwrócić uwagę na wymiary stołu do naszego wnętrza fot. Ceneo

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy wyborze stołu rozkładanego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary. Trzeba wybrać model, który  jednej strony nie zdominuje przestrzeni w naszym mieszkaniu, zaś z drugiej będzie wygodnym meblem dla przynajmniej kilku osób.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano stół. Najczęściej spotykamy się z meblami wykonanymi z drewna lub tworzywa drewnopodobnego. Taki wybór sprawi, że łatwo dopasujemy kolory do naszych wnętrz.

Nie bez znaczenia jest również waga. Należy mieć ją na uwadze, skoro stół będzie przez nas rozkładany. Pamiętajmy, że metalowe nóżki są cięższe od tych drewnianych. Przy wyborze stołu idealnego trzeba wziąć pod uwagę nie tylko desing, ale i jego praktyczność.

Stół to centrum każdej jadalniStół to centrum każdej jadalni fot. Ceneo

Łatwy w utrzymaniu

Idealny stół do naszego wnętrza powinien być również łatwy w utrzymaniu. Warto mieć na uwadze, że stoły szklane czyści się o wiele częściej niż ich drewniane odpowiedniki. Przy konserwacji stołu należy zwracać uwagę nie tylko na blat, ale i nóżki. Aby utrzymać mebel w dobrej kondycji, należy czyścić go dokładnie z każdej strony.

Wybierz ofertę dostosowaną do swoich potrzebWybierz ofertę dostosowaną do swoich potrzeb fot. Ceneo

Wybór idealnego stołu do naszej kuchni czy jadalni to nieproste zadanie. Z jednej strony musi on dobrze wyglądać i komponować się z resztą wnętrza. Zaś z drugiej, powinien być praktyczny i wytrzymały. Warto wybrać modele proste w utrzymaniu, najpewniejszym wyborem będą te wykonane z drewna lub tworzywa drewnopodobnego. W każdym razie – jest w czym wybierać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.