Praktyczne, niewielkie, wygodne - przenośne głośniki

Małgorzata Duży
26.04.2022 11:50
Zbliżają się coraz cieplejsze dni, a co za tym idzie - zwiększy się częstotliwość rodzinnych i towarzyskich spotkań. Nie powinno na nich zabraknąć jedzenia, picia no i oczywiście muzyki. Nikt nie lubi słuchać dźwięków o niskiej jakości, dlatego warto zaopatrzyć się w przenośne głośniki.

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi słuchać muzyki. Otacza nas w życiu codziennym – w sklepach, w pracy, w domu. Jednak jak sprawić, by odtwarzana przez nas muzyka była dobrej jakości? Oczywiście oprócz doboru odpowiedniego repertuaru, należy uzbroić się w odpowiedni sprzęt. Warto pomyśleć o zakupie przenośnych głośników, które znaczną zwiększą komfort słuchania muzyki.

Odpowiednie połączenie

Zabierz swój głośnik tam, gdzie chceszZabierz swój głośnik tam, gdzie chcesz fot. Shutterstock

Większość modeli dostępnych na rynku łączy się z telefonem za pomocą Bluetootha. Wystarczy sparować urządzenie z głośnikiem i gotowe. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza że zazwyczaj kiedy używamy sprzętu tego typu nie oddalamy się zanadto z telefonem. To również bardzo komfortowe ze względu na to, że do podłączenia urządzenia nie są wymagane żadne kable.

Inną metodą łączenia jest powiązanie z siecią Wi-Fi. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że aby korzystać z głośnika, musimy znajdować się w pobliżu routera. Posiadacze sprzętu firmy Apple mogą także korzystać z połączeń AirPlay. To technologia polegająca na bezprzewodowym przesyłaniu wideo, zdjęć i plików audio.

Moc i jakość

Dobre głośniki bezprzewodowe powinny być wodoodporneDobre głośniki bezprzewodowe powinny być wodoodporne fot. Vobis

Wybierając głośniki bezprzewodowe należy pamiętać o doborze odpowiedniej mocy. Im większa moc, tym głośniej można słuchać muzyki. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia o mocy nawet do 4 wattów. Nie bez znaczenia jest również jakość samego dźwięku. Przy wyborze gadżetów tego typu należy sprawdzić wszystkie parametry.

Równie ważna jest wytrzymałość. Z jednej strony dobry głośnik bezprzewodowy powinien być szczelny, żeby np. nie przepuszczać piasku. Z drugiej strony dobrze, aby był wodoodporny. Należy pamiętać o tym, że urządzenia tego typu bardzo często używane są w plenerze, gdzie narażone są na oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych (np. deszczu czy słońca) czy innych aspektów (jak chociażby wspomniany piasek).

Niech moc będzie z tobą

Głośniki bezprzewodowe dostępne są w wielu rozmiarachGłośniki bezprzewodowe dostępne są w wielu rozmiarach fot. Shutterstock

Bardzo istotnym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego, jest czas pracy baterii. Zazwyczaj używamy urządzeń tego np. podczas ogniska czy grilla, gdzie czasami nie ma możliwości doładowania prądu. Z tego powodu powinno się zaopatrzyć w sprzęt z pojemną baterią. Optymalna moc to taka, która wystarczy na kilka godzin użytkowania głośników bezprzewodowych.

Zbliża się okres letnich spotkań, przy których będzie grała muzyka. Już teraz warto uzupełnić braki i zaopatrzyć się w dobry głośnik bezprzewodowy. Urządzenia te dostępne są w wielu kolorach, dlatego każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Przy zakupie głośników bezprzewodowych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wytrzymałość sprzętu i jego parametry.

Więcej o: