"Sezon na" wymianę szafy. Najlepsze meble do pokoju dzieci

Z wiosną przychodzi czas na zmiany, a co za tym idzie - zmieniają się nasze garderoby. Dotyczy to nie tylko wymiany ubrań na nowe, ale i mebla, w którym te ubrania przechowujemy. W tym wydaniu cyklu "sezon na" pokazujemy najciekawsze szafy.

Szafa to ważny element naszych wnętrz. Chcemy, aby wyglądała jak najlepiej, wpisując się w estetykę pomieszczenia. Nie inaczej jest z szafami w pokojach naszych dzieci. Zależy nam na tym, by nie tylko były pojemne, ale i dobrze wyglądały. Mebel ten jest niezwykle ważny, bo oprócz ubrań przechowujemy w nim zabawki i akcesoria codziennego użytku.

Pojemność przede wszystkim

Szafa powinna pasować do wnętrza pokoju dzieckaSzafa powinna pasować do wnętrza pokoju dziecka fot. Magiczny pokoik

Najważniejsze w przypadku szafy są jej wymiary. Przyjmuje się, że przy szafach o wysokości 210 cm szerokość powinna wynosić minimum 140 cm. Oczywiście istnieją odstępstwa od tej reguły – meble te mogą być nieco większe lub mniejsze. Najważniejsze, by pasowały wymiarem do wnętrz, w których będą stały.

Nie bez znaczenia jest również głębokość szafy. Im większa, tym bardziej jest komfortowa w użyciu. Rzecz jasna nie należy przesadzać z wymiarami mebla. Warto wziąć pod uwagę, że dominującym w sypialni dziecka sprzętem jest jego łóżko. Szafa nie powinna przytłaczać tej przestrzeni swoimi rozmiarami.

Funkcjonalność

Wybierz szafę, która pomieści wszystkie ubrankaWybierz szafę, która pomieści wszystkie ubranka fot. Magiczny pokoik

Nie mniej istotna jest praktyczna strona naszej szafy. Wybierając model do swojego domu, zadbaj o to, aby półki w środku były różnorodne. Chodzi o to, by w szafie pomieścić zarówno ubrania wiszące, jak i te złożone w kostkę. Zwróć również uwagę, czy kupowane meble mają zaokrąglone rogi. To szczególnie ważne, jeśli w domu są małe dzieci.

Jeżeli do pokoju dziecka kupujemy szafę na nóżkach, zadbajmy, aby były to wysokie nogi. W ten sposób unikniemy problemu, gdy nie można wyjąć zabawek, które wpadły pod mebel. Warto zadbać również o to, aby szuflady miały funkcję cichego domykania. Oszczędzimy sobie nerwów przy wkładaniu ubrań do szafy, nie budząc przy tym śpiącego dziecka.

Piękne i bezpieczne

Warto kupić model o wysokich nóżkachWarto kupić model o wysokich nóżkach fot. Magiczny pokoik

Wybierając szafę do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Magiczny pokoik oferuje szeroką ofertę mebli, które spełniają restrykcyjne normy EN71/3 oraz normę Chemical Resistances UNI EN 12720. Oznacza to, że szafy tego typu z powodzeniem możesz zamówić do pokoju alergika.

Większość szaf powstaje z drewna, jednak istotny jest również rodzaj użytej farby. Warto wybierać takie, które są ekologiczne i zapewniają prawidłowe oddychanie. Co więcej, dzięki utwardzonej farbie żadne szkodliwe substancje nie są emitowane w pomieszczeniu.

Zadbajmy o to, by szafy były nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Dobrze sprawdzą się meble w kolorze białym, które pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Ciekawym uzupełnieniem będą także stylowe frezy i ozdobne gałki, np. wykonane z porcelany. Dodatki te urozmaicą każde wnętrze.

Wraz z nadejściem wiosny warto pomyśleć o odnowieniu garderoby… dosłownie! Sprawdź, jaka szafa będzie pasować do twojego domu. Pomyśl przy tym nie tylko o jej wyglądzie, ale i funkcjonalności. Poza tym ważne jest również bezpieczeństwo, czyli to, aby do wyrobu szafy były użyte certyfikowane materiały i farby.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.