Najlepsze urządzenia firmy Bosch. Przegląd sprzedażowych hitów

Małgorzata Duży
28.04.2022 11:05
Już niebawem zaczną się prace w przydomowej przestrzeni. Przystrzyganie żywopłotów i koszenie trawy nie musi być uciążliwe. Amatorom ogrodnictwa polecamy sprzęt marki Bosch. Podkaszarki, nożyce, rozdrabniarki, pompy wodne i roboty koszące będą potrzebne w każdym ogrodzie. Znacznie ułatwią przydomowe prace.

Każdy chce mieć ładny zadbany ogród, jednak to wymaga znacznej ilości pracy. Ilość czasu, jaką poświęcimy na przydomowe obowiązki będzie mniejsza, jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt. Warto mieć na uwadze, że nadchodzą ciepłe dni. Wkrótce rozrośnie się trawa, a żywopłoty wymagają zapewne odświeżenia po okresie zimowym.

Poręczna kosiarka

Dobrym wyborem będą podkaszarka i nożyce elektryczneDobrym wyborem będą podkaszarka i nożyce elektryczne ceneo

Pewną alternatywą dla tradycyjnej kosiarki może być podkaszarka. To ergonomiczne urządzenie zaprojektowano tak, aby jeszcze dokładniej kosić poszczególne zakamarki ogrodu. Jest lekkie i proste w obsłudze, wyposażono je w uchwyt typu V z teleskopową regulacją wysokości. Dzięki temu pozwala zachować naturalną postawę podczas pracy i zapewnia komfort obsługi.

Funkcja InteliFEED w modelu UniversalGrassCut 18 automatyczne reguluje podawanie nici, co umożliwia szybką zmianę trybu z podkaszania w pionie na koszenie w poziomie. Koszarka otoczona jest z jednej strony kłąbkiem dystansowym, co chroni rabaty kwiatów przy użyciu urządzenia.

Dużą zaletą tego modelu jest również akumulator uniwersalny, który pasuje do wielu urządzeń firmy Bosch. Z kolei automatyczna regulacja nici jeszcze bardziej skraca czas pracy, eliminując konieczność ręcznej regulacji wysokości nici koszących.

Nożyce ogrodowe

Narzędzia Bosch pomogą utrzymać żywopłot w dobrej formieNarzędzia Bosch pomogą utrzymać żywopłot w dobrej formie fot. Shutterstock

Po zimie nadszedł czas na uporządkowanie naszych żywopłotów. W tym celu idealnie nadadzą się nożyce ogrodowe. Dobrze wyważone, lekkie sekatory umożliwiają wykonywanie pracy w dłuższym czasie bez konieczności obciążania pleców. Co więcej, ergonomiczne uchwyty sprawią, że użycie sprzętu będzie wygodne w każdej pozycji.

Dużą zaletą tego typu urządzeń jest silnik obrotowy. Ponadto dzięki 16 mm odstępowi między nożami nożyce są wyjątkowo wydaje przy cięciu małych i średnich żywopłotów. Należy pamiętać o tym, że im większa moc silnika, tym większa skuteczność cięcia.

Ogrodnicy, którzy przez lata korzystają z manualnych odpowiedników, powinni rozważyć zakup elektrycznych nożycy ogrodowych. Znacznie usprawni to przydomowe prace, są szybkie, wygodne i ergonomiczne. Z pewnością pomogą w odpowiednim utrzymaniu żywopłotu.

Inne urządzenia

Rozdrabniarka to dobry sposób na pozbycie się gałęziRozdrabniarka to dobry sposób na pozbycie się gałęzi fot. Shutterstock

Kolejnym przydatnym w ogrodzie urządzeniem może okazać się rozdrabniarka do gałęzi. Szczególnie, że po zimowych okresie przychodzi czas na przycinanie drzew. Dużą zaletą produktu marki Bosch jest cicha i wydajna praca. Dzięki mocy silnika potrafi rozdrobnić gałęzie nawet do 38 mm.

Dużym atutem każdego ogrodu będzie posiadanie pompy wodnej. To szybki i prosty sposób na podlanie naszych roślin ze zbiornika na wodę deszczową. Ponadto urządzenie ma wbudowaną funkcję timera, który można zestroić ze zraszaczami.

Prace w ogrodzie mogą być proste i przyjemne. Wystarczy zakupić do tego odpowiedni sprzęt, aby przygotować się na nadchodzące miesiące. Dobrym pomysłem jest wybranie odpowiedniej podkoszarki. Nie bez znaczenia będzie również odpowiedni dobór elektrycznych nożyc. Pompa wodna i rozdrabniarka to kolejne ciekawe artykuły z asortymentu firmy Bosch.   

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
  • mafran

    Oceniono 3 razy 3

    To już nie ten Bosch.

  • js08836

    Oceniono 2 razy -2

    Kosiarki z silnikami szczotkowymi, to wywalanie pieniędzy w błoto. Miałem Boscha i po 2 latach plastikowe panewkę łożysk rozwaliło. Na wyjściu do noża było łożysko ale luźne w panewce. Słowem porażka. Boscha nigdy więcej. Tylko sinik stojanowy. Inwertorowy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX