Idealna do twojego ogrodu. Fontanny ogrodowe w korzystnych cenach

Ogród to wizytówka naszego domu, każdemu zależy na tym, by prezentował się jak najlepiej. Nie ma chyba lepszego urozmaicenia tej przestrzeni od fontanny ogrodowej. Podpowiadamy, jak wybrać wodotrysk do swojej przydomowej przestrzeni.

Fontanna może stanowić ciekawe uzupełnienie każdego ogrodu. Ważne, aby dobrać ją do charakteru otoczenia, w którym będzie się znajdować. W ofercie producentów znajdziemy fontanny stylizowane na te barokowe, nie zabraknie też nowoczesnych aranżacji.  Jak wybrać fontannę idealną?

Zalety posiadania fontanny

Rozważ zakup fontanny do swojego ogroduRozważ zakup fontanny do swojego ogrodu fot. Shutterstock

Fontanna do taki element ogrodu, który uspokaja. Łagodny szmer strumienia koi nerwy po długim dniu spędzonym poza domem. Warto zastanowić się nad modelami, który tworzą kaskadowe wodospady. Stanowią idealnie uzupełnienie każdego ogrodu.

Fontanny sprawiają, że o wiele bardziej wypoczywamy, nawilżają również powietrze wokół siebie, co przynosi upojne ukojenie w upalny dzień. Ponadto zimą wodotryski przyciągając okoliczne ptaki i inne stworzenia, którym pomagają ugasić pragnienie. Pośród wielu zalet posiadania fontanny należy wymienić także walory wizualne. Dobrze dobrana fontanna ucieszy oko każdego gościa i domownika.

Typy fontann

Na rynku dostępne są zarówno fontanny staromodne, jak i nowoczesneNa rynku dostępne są zarówno fontanny staromodne, jak i nowoczesne fot. Ceneo

Fontanny dzieli się zasadniczo na nadziemne i podziemne. Podział ten wskazuje miejsce zbiornika wody. Fontanny nadziemne są zasadniczo łatwe w montażu, można je postawić wszędzie, nawet na balkonie czy tarasie. To co dla nich charakterystyczne, to to, że nie wymagają one wykopania zbiornika z wodą pod ziemią. To sprawia, że są banalne w montażu.

Bardziej wymagające są fontanny podziemne. Należy w ich przypadku odpowiednio przygotować grunt pod zamontowanie fontanny. Mimo to, warto mieć na uwadze, że dają większe pole do zaaranżowania przydomowej przestrzeni. Niestety, w ich montaż należy zainwestować odpowiednią kwotę.

Odpowiednie oświetlenie

Cichy szmer strumyka koi najbardziej zszargane nerwyCichy szmer strumyka koi najbardziej zszargane nerwy fot. Shutterstock

Wodotryski to ciekawy element dekoracji. Dodają naturalnej atmosfery do naszej przestrzeni życiowej. Interesujące są również fontanny, które mają w sobie zainstalowane lampy. Dzięki temu robią piorunujące wrażenie nie tylko za dnia, ale i nocą.

Warto wybrać fontanny do swojego ogrodu. To nie tylko ciekawe urozmaicenie jego aranżacji, ale i przydatna rzecz. Oczywiście o zakupione fontanny należy odpowiednio dbać, aby były w jak najlepszej kondycji. Dla tych, którzy lubią oszczędzać idealnym rozwiązaniem będą fontanny naziemne. Tym, którzy gotowi są zainwestować polecamy modele ze zbiornikami pod ziemią.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.