Zegarek XXI wieku - przegląd smartwatchy

Już dawno minęły czasy, gdy zegarek tylko wskazywał nam godzinę. Teraz nadeszła nowa era urządzeń tego typu. Smartwatche, bo to o nich mowa, zdominowały rynek urządzeń elektronicznych. Podpowiadamy, jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb.

Wyświetlają powiadomienia z telefonu, można nimi płacić, puszczać z nich muzykę, a także kontrolować aparat. Smartwatche to wielofunkcyjne urządzenia, które robią o wiele więcej, niż tylko pokazywanie godziny. Co więcej, zegarki te to gratka dla fanów aktywności sportowej, ponieważ monitorują pomiar kroków i nie tylko.

Jak działają smartwatche?

SmartwatchSmartwatch fot. Shutterstock

Inteligentne zegarki działają dopiero po połączeniu ich z naszym telefonem. Dzieje się to za pośrednictwem łącza Bluetooth. Dzięki niemu wiemy doskonale co dzieje się z naszym smartfonem, ponieważ smartwatch wyświetla pojawiające się na telefonie powiadomienia. Oprócz tego możemy za jego pośrednictwem dokonywać zakupów (jeśli nasz smartwatch ma funkcję NFC), słuchać muzyki czy kontrolować aparat.

Ważne jest, aby dostosować markę zegarka do telefonu. Fanom marki Apple, którzy są w posiadaniu iPhone’ów poleca się zakup Apple Watcha. Z kolei ci, którzy działają na Androidach mają więcej opcji do wyboru.

Wyświetlacze

SmartwatchSmartwatch fot. Shutterstock

Niezwykle istotny jest odpowiedni wyświetlacz.  Jego wybór ma wpływ na komfort korzystania z urządzenia, a także na czas pracy jego baterii. Najpopularniejsze wyświetlacze dostępne na rynku to LCD, AMOLED i OLED. Oferują wysoką jakość barw, świetny kontrast i bardzo dobrze prezentują się na nadgarstku.

Warto zwrócić także uwagę na wyświetlacze E-Ink, których technologia zastosowana jest w popularnych czytnikach e-booków. Ich dużą zaletą jest doskonała widoczność na słońcu i wyjątkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Wadą z kolei jest monochromatyczność barw.

Liczne funkcje

SmartwatchSmartwatch fot. Shutterstock

Smartwatch, oprócz wyświetlania aktualnej godziny, wyposażony jest w liczne funkcje. Można na nim odbierać albo odrzucać połączenia, odczytywać najnowsze powiadomienia z naszego telefonu, odpisywać na wiadomości, wyświetlać prognozę pogody, monitorować ruch i aktywność fizyczną… Niektóre modele są wyposażone w funkcje NFC, co umożliwia nam płacenie za pomocą smartwatcha! Możliwości jest naprawdę wiele.

Jeżeli znudziły ci się klasyczne zegarki, przyszedł czas na smartwatcha. To urządzenie nowej generacji, które cechuje się długim czasem pracy i wielofunkcyjnością. Wybierz taki zegarek, który dostosowany jest do twojego telefonu. Warto również pochylić się nad wyborem odpowiedniego, dostosowanego do naszych potrzeb ekranu. Smartwatch to wygodny, rewolucyjny gadżet, który raz na zawsze zmieni sposób korzystania z telefonu.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.