Sprzedażowe hity marki Apple. Nowości z Doliny Krzemowej

Marka Apple nie od dziś cieszy się ogromną popularnością. Jej produkty wyróżnia ciekawy design, interfejs przyjazny dla użytkownika i niezwykła funkcjonalność. Telefony, komputery i tablety marki Apple od lat są sprzedażowym hitem.

Aż trudno uwierzyć, że firma, która w roku 1976 powstała w niewielkim garażu, dziś jest wielomilionowym potentatem. Apple, bo to o nim mowa, wyróżnia się na rynku sprzętów elektronicznych. Charakterystyczny design i interfejs przyjazny dla użytkownika to cechy charakterystyczne tej firmy.

Odrobina historii

Firma powstała 1 kwietnia 1976. Założona została przez Steve’a Woźniaka, Steve’a Jobsa i przedsiębiorcę Ronalda Wayne’a. Ich celem było projektowanie i sprzedawanie kompletnych zestawów komputerów osobistych. Pierwszym sukcesem firmy był zaprojektowany w roku 1976 komputer Apple I. Drugim projektem był komputer osobisty Lisa, który jak na ówczesne czasy wyróżniał się nowatorskimi technologiami. Niestety, do 1984 Apple sprzedało o połowę mniej urządzeń niż zakładano. Dla firmy nadeszły trudne czasy.

Sprzęty AppleSprzęty Apple fot. Shutterstock

Wiele zmieniło się za sprawą wypuszczenia na rynek Macintosha 128K, który był zaprojektowany przez Steve’a Jobsa. Stał się on pierwszym masowo sprzedawanym komputerem  z interfejsem graficznym. Odniósł komercyjny sukces, a jego kampanią reklamową kierował znany reżyser Ridley Scott.

Dużą popularność przyniósł firmie dopiero komputer iMac, znany do dzisiaj. Prezentował ówcześnie nowoczesną technologię i wyróżniał się atrakcyjnym designem. Oprócz tego Apple zapisało się w historii nowinek technologicznych poprzez wprowadzenie na rynek iPodów, odtwarzaczy do muzyki. Nie mówiąc o roku 2007, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze iPhony. Zrewolucjonizowało to myślenie całej Doliny Krzemowej (Silicon Valley).

Sprzęty AppleSprzęty Apple fot. Shutterstock

Czym wyróżnia się Apple?

Od innych telefonów odróżnia go przede wszystkim system operacyjny iOS. Oprócz tego urządzenia firmy Apple mają wgraną przeglądarkę Safari Moblie. Jeżeli chodzi o pobieranie różnorodnych aplikacji, użytkownicy mają do dyspozycji specjalnie przeznaczony sklep - App Store. Warto również mieć na uwadze, że Apple oferuje swoim użytkownikom komunikatory, takie jak Face Time czy iMessage. Działają one za pośrednictwem internetu i nie naliczają dodatkowych opłat.

Flagową cechą urządzeń Apple jest również aparat. To właśnie z jego powodu wiele osób decyduje się zmienić system operacyjny na iOS. Jakość zdjęć jest bardzo dobra, w urządzeniach firmy dostępnych jest wiele trybów robienia zdjęć. Prostota użycia, a zarazem funkcjonalność zadowoli każdego fana fotografowania.

iPhoneiPhone fot. Shutterstock

Warto wybrać sprzęty firmy Apple, jeśli możemy sobie na to pozwolić. Cechują się niezwykłym designem i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, dlatego są niezwykle proste w użyciu. Oprócz tego mają ponadprzeciętny aparat z wieloma przydatnymi funkcjami oraz system iOS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.