Kuchenne gadżety do 50 złotych - przegląd nowości na rynku

Trudno wyobrazić sobie gotowanie bez ulubionych gadżetów. Przed rozpoczęciem kuchennych prac, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Podpowiadamy, jakie gadżety są dostępne na rynku. Ich koszt? Poniżej 50 złotych!

Pojemniki na żywność, przyprawniki, noże, blaszki do pizzy i silikonowe stolnice. To tylko niektóre z licznych sprzętów, które można zakupić za poniżej 50 złotych. Jeśli chcesz zaopatrzyć swoją kuchnię w niezbędne produkty, to miejsce dla ciebie. Jak wybrać idealny sprzęt?

Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywnośćPojemniki na żywność fot. Shutterstock

Pojemniki na żywność to wielofunkcyjny gadżet. Przydaje się nie tylko do przechowywania resztek, ale składników suchych. Warto zwrócić na nie uwagę, bo dzięki nim gotowanie staje się proste i przyjemne.

Znasz to uczucie, gdy otwierasz szufladę z przyprawami i nic nie umiesz w niej znaleźć? Nigdy więcej! Dzięki pojemnikom na przyprawy, problem ten zniknie raz na zawsze. Zaopatrz się w odpowiednią ilość przyprawników, dzięki którym w łatwy sposób zachowasz porządek w swoich szufladach.

Pojemniki na żywność to również idealne rozwiązanie w przypadku, w którym w naszej kuchni zalęgły się mole spożywcze. Warto wziąć je pod uwagę przy zaopatrzeniu kuchennych szuflad. Przesypanie do nich ryżu, mąki, kasz, cukru i wielu innych, suchych składników, pomoże uniknąć ci uciążliwych problemów. A do tego jest to estetyczne i praktycznie rozwiązanie.

Noże

Noże kuchenneNoże kuchenne fot. Shutterstock

Trudno wyobrazić sobie gotowanie bez ostrych, gotowych do działania noży. Warto wziąć pod uwagę, że oprócz noża szefa kuchni, w naszej przestrzeni powinny znaleźć się również noże innego typu. Małe i duże nożyki, nóż do chleba, do ryb, do mięsa… Każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.

Idealny nóż szefa kuchni powinien mieć ok. 24 centymetrów. Najlepiej, żeby był on ze stali nierdzewnej albo lepiej,  ze stali damasceńskiej. Gordon Ramsay, znany szef kuchni twierdzi, że istotą dobrego noża jest dobrze wyważona rączka. Dzięki niej krojenie będzie bezpieczne i proste!

Różne kuchenne gadżety

Termometr do mięsaTermometr do mięsa fot. Shutterstock

Oprócz tego, że w kuchni przygotowujemy jedzenie, jest to również miejsce, w którym przyrządzamy drinki. Do większości z nich potrzebny jest lód. Dzięki kostkarkom dostępnym na rynku w naszym domu nigdy go już nie zabraknie!

Znasz to uczucie, że robisz mięso, ale nie jesteś pewny, czy w środku jest już upieczone? Dzięki termometrowi do mięsa problem ten zniknie raz na zawsze. Wystarczy wkłuć gadżet w mięso, odczytać pomiar i gotowe. Już nigdy nie zaskoczy cię niedopieczone mięso.

Warto uzupełnić kuchenne braki o najlepsze gadżety. Pojemniki na żywność, ostre noże i ostrzałki, termometry do mięsa, kostkarki do lodu… wybór jest naprawdę szeroki! Co więcej, nie ogranicza nas cena, bowiem wszystkie te artykuły dostępne są do 50 złotych. Sprawdź, jak ułatwią twoje gotowanie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.