Najlepsze stoliki kawowe. Bez tego trudno się obyć

Stolik kawowy to mebel, bez którego trudno się obyć. Kładziemy na nim rzeczy codziennego użytku, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Podpowiadamy, jak wybrać stolik do kawy idealny do swojego salonu.

Jeżeli w twoim salonie wciąż brakuje stoliku kawowego, najwyższy czas sobie go sprawić. To mebel, który znacznie ułatwia codzienne życie. Oczywiście, kawę, książkę czy pilota może odstawić na boczne oparcie sofy. Jest to jednak niepraktyczne rozwiązanie, które na dłuższą metę się nie uda.

Mnogość wyboru

Stolik do kawyStolik do kawy fot. Shutterstock

Kod rabatowy na -8% na całą ofertę. Wystarczy w koszyku wpisać 4KATY i wartość naliczy się automatycznie. Dotyczy wszystkich produktów (nawet przecenionych), ale minimalne zamówienie to 200 zł. Kod nalicza się wyłącznie od kwoty produktu i nie dotyczy kosztu transportu.

Stoliki do kawy są dostępne w przeróżnych opcjach. Na rynku istnieje szeroki wybór stolików drewnianych i metalowych. Pośród modeli dostępnych u producentów są zarówno opcje okrągłe, jak i prostokątne.

Warto zainwestować w stolik, który ma dodatkowe miejsce do przechowywania. Mowa o stolikach z szufladami, otwartymi lub nie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić nam sporo miejsca. Warto rozważyć stoliki tego typu.

Jak wybrać idealny stolik do swojego wnętrza?

Stolik do kawyStolik do kawy fot. Shutterstock

Warto pamiętać o tym, że stolik idealny powinien być oddalony od kanapy na ok. 45-50 cm. Takie ustawienie pozwoli z jednej strony poruszać się swobodnie i wygodnie siedzieć. Należy również pamiętać o tym, że wysokość stolika kawowego powinna odpowiadać wysokości mebla, na którym siedzimy.

Stolik, który wybierzemy powinien mierzyć maksymalnie połowę długości sofy, przy której będzie stał. Dzięki temu będzie estetycznie wpasowywał się w pomieszczenie.

Praktyczne i piękne

Stolik do kawyStolik do kawy fot. Shutterstock

Należy nie zapominać o tym, że stolik kawowy powinien przede wszystkim być praktyczny. Z tego względu warto wziąć pod uwagę powierzchnie, jaką oferuje. Wszystko powinno być przemyślane w taki sposób, aby mieć komfort i wygodę. Filigranowe meble mogą nie spełniać swojej funkcji należycie, choć z drugiej strony jeśli nasza kanapa jest mała, nie powinniśmy wybierać mebli o znacznych rozmiarach.

Stoliki do kawy to absolutny must have każdego salonu. Powinien być nie tylko piękny, ale i praktyczny. Na rynku dostępna jest szeroka oferta stolików kawowych. Dostępne są nie tylko stoliki drewniane, ale i metalowe, które idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.