Przygotowanie na sezon plażowy. Najlepsze ręczniki w niskich cenach

Małgorzata Duży
11.05.2022 10:45
Już wkrótce zacznie się okres wakacyjnych wyjazdów. Warto się przygotować i zawczasu kupić najlepsze ręczniki plażowe. Czego nie może zabraknąć w naszych wyjazdowych wyprawkach? Podpowiadamy, jak obecnie wygląda oferta producentów.

Wiosna za pasem, a to oznacza rychłe nadejście lata. Skutkuje to faktem, że coraz liczniej będziemy wyjeżdżać na wakacje. Trudno wylegiwać się na piasku czy leżaku bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego zawczasu powinniśmy dokonać zakupu ręczników plażowych.

Atrakcyjne wzory

Ręcznik plażowyRęcznik plażowy fot. Shutterstock

Dzieci uwielbiają ręczniki z ich ulubionymi bohaterami. Nieważne, czy są to małe dzieci lubujące się w ręcznikach z ulubionymi postaciami Disney'a, czy nieco większe, lubiące superbohaterów. Wszystkie będą chciały ręczniki o atrakcyjnych wzorach, które znacznie umilą wakacyjne wyjazdy.

Dorośli wolą raczej ręczniki o jednolitych, stonowanych kolorach. I takie znajdą się w ofercie producentów. Do wyboru dostępne są również modele z barwnymi wzorami. Każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.

Odpowiednie wymiary

Ręcznik plażowyRęcznik plażowy fot. Shutterstock

Ważne, aby oprócz atrakcyjnego wyglądu ręcznik był również funkcjonalny. Jak wybrać idealny ręcznik plażowy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Poleca się ręczniki o standardowych wymiarach, tj. 100 x 180 cm albo 135 x 200 cm. Warto mieć na uwadze, że oprócz wycierania ręczniki służą również jako koce albo, jeśli trzeba się przebrać, jako parawany.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, jak ciężki jest wybrany jest przez ręcznik. Ciężkie ręczniki dłużej schną, ale i chłoną więcej wody. Wszystko więc zależy od tego, czy będziemy się na nim wylegiwać czy tylko posłuży nam do wysuszenia ciała.

Jaki materiał?

Ręcznik plażowyRęcznik plażowy fot. Shutterstock

Najbardziej optymalnym wyborem będzie wybranie ręczników z bawełny. Szybko schnie, jest chłonna i miła w dotyku. Ewentualnie można pokusić się o bawełnę egipską, która jest uznawana za szczególnie luksusowy materiał. Oprócz tego na rynku dostępne są ręczniki mikrofibry oraz włókna bambusowego. Inną możliwością jest zakup ręczników z materiałów syntetycznych z domieszką bawełny.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie zbliża się czas naszego wypoczynku. Należy się do niego przygotować odpowiednio wcześniej. Warto pomyśleć o zakupie ręczników plażowych już teraz. Oferta producentów jest bardzo szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.

Więcej o: