Krzesła ogrodowe: 18 stylowych i praktycznych propozycji

WiB
11.05.2022 12:49
Jakie krzesła ogrodowe najlepiej sprawdzą się na balkonie czy tarasie - drewniane, metalowe, rattanowe, a może z poliwęglanu? Przedstawiamy też 18 stylowych i praktycznych propozycji w dobrych cenach.

Meble ogrodowe.Meble ogrodowe. Fot. Shutterstock

Kto nie lubi odpoczywać w ogrodzie, na tarasie lub w innym miejscu pod chmurką? Każdy pragnie odrobiny relaksu na świeżym powietrzu. Dlatego dla wielu osób stworzenie własnej, zielonej oazy jest niezwykle ważne. W jej aranżacji warto postawić nie tylko na rośliny, ale przede wszystkim meble ogrodowe, które umilą wypoczynek. Krzesła doskonale dopełnią stylistykę ogrodu, tarasu i balkonu. Które warto wybrać? Podpowiadamy i przedstawiamy nasze propozycje.

Nie tylko praktyczność, ale design krzeseł ogrodowych 

Przed zakupem krzeseł ogrodowych warto zastanowić się nad stylem aranżacji miejsca relaksu na świeżym powietrzu. Dopiero potem warto wybrać meble, które pomogą urządzić ogród, balkon czy taras. W kamienicach i historycznych domach doskonale sprawdza się taras w stylu retro. W wiejskich domach - stylistyka rustykalna. W nowoczesnych mieszkaniach - minimalistyczna czy skandynawska. Warto też pamiętać, że taras albo balkon powinny być zaaranżowane w podobnym stylu do tego, jaki dominuje we wnętrzach. To pozwoli stworzyć spójną aranżację całego domu. 

Ważny jest też materiał krzeseł ogrodowych

Materiał, z jakiego wykonane są krzesła ogrodowe wpływa nie tylko na efekt wizualny, ale ich praktyczność. Komfort użytkowania, bezpieczeństwo, wytrzymałość, lekka forma - te cechy krzeseł ogrodowych również warto wziąć pod uwagę. 

Oto najpopularniejsze rodzaje krzeseł:

  • Drewniane krzesła ogrodowe pomogą stworzyć naturalną aranżację ogrodu, tarasu i balkonu. Cechuje je dobra wytrzymałość i odporność na różnorodne warunki atmosferyczne (szczególnie propozycje z drewna egzotycznego), ale wymagają impregnacji raz na jakiś czas. 
  • Krzesła ogrodowe z rattanu i technorattanu będą świetnym wyborem do aranżacji boho, ale również nowoczesnych. Dobrze sprawdzają się na zewnątrz, ale również wymagają impregnacji. W czasie zimy czy pory deszczowej warto je przykryć odpowiednim pokrowcem lub schować gdzieś do środka. W innym razie mogą zszarzeć lub odbarwić się. 
  • Krzesła ogrodowe z tworzyw sztucznych świetnie radzą sobie z wilgocią i deszczem, a gorzej z intensywnymi promieniami słonecznymi. Pod ich wpływem mogą z czasem blaknąć. Dlatego warto je przechowywać w zadaszonym i zaciemnionym miejscu. 
  • Metalowe krzesła ogrodowe mają różnorodny design i są bardzo odporne na zmienne warunki pogodowe. Mogą być wykonane w stylu retro, klasycznym, industrialnym czy też nowoczesnym. Dostępne są też krzesła ogrodowe wykonane z żeliwa lub aluminium. 
Więcej o: