Mądre przechowywanie w kuchni - tricki i gadżety

Idealna kuchnia to taka, w której wszystko ma swoje miejsce. Niestety w małych pomieszczeniach bywa to trudne. Jak mądrze przechowywać produkty? Podpowiadamy, które gadżety znacznie to ułatwią.

Przechowywanie w małych kuchniach to dosyć trudne zadanie, zwłaszcza jeśli źle wykorzystujemy przestrzeń, która nas otacza. Bo przecież nie wszystko zmieści się w szafkach. Warto więc poznać kilka tricków, które temu zaradzą.

Wieszaki

Wieszak kuchennyWieszak kuchenny fot. Shutterstock

Na ogół nie myślimy o przestrzeni w sposób wertykalny, a przecież wiele rzeczy można powiesić. Mowa nie tylko o ręcznikach papierowych, ale i kubkach czy pokrywkach na garnki. Dzięki zakupieniu wieszaka problem małej przestrzeni może zniknąć raz na zawsze.

Można powiesić naprawdę wiele rzeczy. Takich jak na przykład doniczki na zioła ze specjalnie do tego przeznaczonymi hakami. Oprócz tego na wieszakach mogą wylądować łyżki do gotowania i łopatki. Wystarczy kupić takie modele, które wyposażone są w zawieszkę.

Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywnośćPojemniki na żywność fot. Shutterstock

Znasz to uczucie, gdy otwierasz swoją szufladę, a ona wypełniona jest po brzegi przeróżnymi produktami suchymi? Kasze, makarony, mąka i cukier to jedynie niektóre z nich. Nie tylko trudno znaleźć coś w takim rozgardiaszu, ale i nie sposób domknąć niekiedy szuflady. Istnieje na to proste rozwiązanie.

Wystarczy kupić odpowiednią liczbę pojemników do przechowywania żywności! Do małych szuflad idealnie nadadzą się wąskie opakowania. Dzięki nim nie tylko oszczędzisz sporo miejsca, ale i ominie cię sporo nerwów. Koniec z nieładem na półkach i w szufladach. Nadszedł czas na porządki.

Chlebaki

ChlebakChlebak fot. Shutterstock

Być może nie jest to ściśle kwestia ograniczonej przestrzeni, ale warto również pamiętać o chlebakach. Posiadanie odpowiedniego pojemnika na pieczywo to mądre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować żywności. Dzięki szczelnemu zamknięciu chleby i bułki szybko nie wyschną.

Warto zadbać o mądre przechowywanie w naszej kuchni. Do tego celu powinniśmy się odpowiednio przygotować. Zakup pojemników na żywność, wieszaków i chlebaków znacząco nam w tym pomoże. Nie zwlekaj i posprzątaj swoją kuchnię już dziś!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.