Mądre przechowywanie w kuchni - tricki i gadżety

Małgorzata Duży
13.05.2022 10:05
Idealna kuchnia to taka, w której wszystko ma swoje miejsce. Trudno o to zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach, ulokowanych w mieszkaniach. Jak przechowywać mądrze przechowywać produkty? Podpowiadamy, które gadżety znacznie to ułatwią.

Przechowywanie w małych kuchniach to dosyć trudny temat. Nie sposób pochować do szafek nasze produkty, jeśli źle wykorzystujemy przestrzeń, która nas otacza. Na szczęście istnieje kilka tricków, jak temu zaradzić.

Wieszaki

Wieszak kuchennyWieszak kuchenny fot. Shutterstock

Na ogół nie myślimy o przestrzeni w sposób wertykalny, ale przecież wiele rzeczy można powiesić. Mowa nie tylko o ręcznikach papierowych, ale i kubkach czy pokrywkach na garnki. Dzięki zakupieniu wieszaku problem małej przestrzeni może zniknąć raz na zawsze.

Co więcej, można powiesić o wiele więcej rzeczy. Takich jak na przykład doniczki na zioła ze specjalnie do tego przeznaczonymi hakami. Oprócz tego na wieszakach mogą wylądować łyżki do gotowania i łopatki. Wystarczy kupić takie modele, które wyposażone są w zawieszkę.

Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywnośćPojemniki na żywność fot. Shutterstock

Znasz to uczucie, gdy otwierasz swoją szufladę, a ona wypełniona jest pod brzegi przeróżnymi produktami suchymi? Kasze, makarony, mąka i cukier to tylko niektóre z nich. Nie tylko trudno znaleźć coś w takim rozgardiaszu, ale i nie sposób domknąć niekiedy szuflady. Istnieje na to proste remedium.

Wystarczy zakupić odpowiednią ilość pojemników do przechowywania żywności! Do małych szuflad idealnie nadzą się wąskie opakowania. Dzięki nim nie tylko oszczędzisz sporo miejsca, ale i ominie cię sporo nerwów. Koniec z rozgardiaszem w półkach i szufladach. Nadszedł czas na porządki.

Chlebaki

ChlebakChlebak fot. Shutterstock

Być może nie jest to ściśle kwestia ograniczenia przestrzeni, ale warto również pamiętać o chlebakach. Posiadanie odpowiedniego pojemnika na chleb to mądre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować żywności. Dzięki szczelnemu zamknięciu nasze pieczywo szybko nie wyschnie.

Warto zadbać o mądre przechowywanie w naszej kuchni. Do tego celu powinniśmy się odpowiednio przygotować. Zakup pojemników na żywność, wieszaków i chlebaków znacząco nam w tym pomoże. Nie zwlekaj i posprzątaj swoją kuchnię już dziś!

Więcej o: