Nadaj wnętrzu kolorów na wiosnę! Przegląd kolorowych krzeseł.

Magdalena Polak
17.05.2022 15:07
Przez wiele lat wszystkie krzesła musiały być takie same i dobrane kolorystycznie, jednak obecnie coraz częściej przełamujemy te zasady, stawiając na kolor i zróżnicowane materiały. Wiosna to idealny czas, by nadać naszym wnętrzom koloru.

Gdy na zewnątrz wiosna rozgościła się już na dobre, a temperatury stają się coraz bardziej letnie nachodzi nas ochota na zmiany w naszych wnętrzach, chcielibyśmy poczuć lato w domu i mieszkaniu.

Nie namawiamy jednak do gruntownego remontu, w tym wypadku wystarczy wprowadzenie akcentów kolorystycznych, by mieszkanie nabrało całkiem nowego wyrazu. 

Kolory w naszych wnętrzach odgrywają istotną rolę w kreowaniu nastroju i mogą nadać wnętrzu pożądany styl. To od Was zależy czy postawicie na pojedyncze modele w soczystym kolorze, dobrze dobrane duety kolorystyczne czy odważycie się zaszaleć w stylu boho mieszając style i kolory. 

Kolorowe krzesła we wnętrzach fot. ShutterstockJak kolory oddziałują na domowników?

Kolorowe krzesła we wnętrzachKolorowe krzesła we wnętrzach fot. Shutterstock

Kolory mebli warto dobierać wiedząc jak oddziałują na domowników. 

Żółty - wpływa na poprawę kreatywności i myślenie,

Niebieski - działa uspokajająco, ale również zwiększa kreatywność,

Zieleń - pomaga się odstresować i uspokoić po stresującym dniu,

Pomarańczowy - pobudza apetyt,

Czerwień - działa energetyzująco, ale należy uważać z tym kolorem we wnętrzu, w nadmiarze może męczyć.

Ciekawym pomysłem jest dobranie do ciemnego zestawu mebli pojedynczych żółtych modeli, które kontrastując ze stołem i resztą krzeseł będą przyciągać wzrok i przełamią nudę. Jest to dobre rozwiązanie do klasycznych, pełnych drewna wnętrz, by z poszanowaniem ponadczasowego piękna drewna wprowadzić odrobinę koloru. 

Kod rabatowy na -8% na całą ofertę. Wystarczy w koszyku wpisać 4KATY i wartość naliczy się automatycznie. Dotyczy wszystkich produktów (nawet przecenionych), ale minimalne zamówienie to 200 zł. Kod nalicza się wyłącznie od kwoty produktu i nie dotyczy kosztu transportu.

Żółte krzesło jako dodatek do stonowanych kolorów wnętrzaŻółte krzesło jako dodatek do stonowanych kolorów wnętrza fot. Shutterstock

Krzesła z tworzyw sztucznych

Stawiając na kolorowe krzesła we wnętrzu możemy wybierać wśród krzeseł drewnianych, metalowych lub designerskich krzeseł z tworzyw sztucznych. Krzesła te charakteryzują się najczęściej niewielką wagą, co może być ułatwieniem przy dużych stołach, szczególnie gdy często zapraszamy gości, a krzesła te możemy łatwo przestawiać i przechowywać. 

Kolorowe krzesła we wnętrzachKolorowe krzesła we wnętrzach fot. Shutterstock

Krzesła tapicerowane

Kolorowe krzesła nie oznaczają rezygnacji z wyszukanej estetyki. Tapicerowane meble zapewniają wygodne spędzanie czasu i są gustownym dodatkiem do stonowanych wnętrz. Myśląc jednak o dobraniu tapicerowanych krzeseł do jadalni wybierzmy takie tapicerki, które zapewniają ochronę przed zabrudzeniami. 

Rożowe welurowe krzesłaRożowe welurowe krzesła fot. Shutterstock

Do jakiego wnętrza pasują kolorowe krzesła?

Kolorowe akcenty pasują do stylu boho lub vintage, ale odpowiednio dobierając modele, z powodzeniem dopasujemy je również do nowoczesnych, minimalistycznych i klasycznych wnętrz. 

W jasnym, pełnym światła wnętrzu możemy pozwolić sobie na aranżacje jadalni z krzesłami w rożnych kolorach i z różnych materiałów. W takim zestawieniu pamiętaj jedynie o prostym, minimalistycznym stole, który nie będzie robił konkurencji kolorowym akcentom. 

Kolorowe krzesła w jasnym wnętrzuKolorowe krzesła w jasnym wnętrzu fot. Shutterstock

Kolorowe krzesła sprawdzą się zarówno w jadalni, gabinecie jak i na tarasie, skutecznie przełamią nudę we wnętrzu. 

Więcej o: