Najlepsze słuchawki do 100 złotych. Spraw radość sobie lub swoim bliskim!

Małgorzata Duży
18.05.2022 13:40
Muzyka towarzyszy nam przez cały dzień. Nieważne, czy schodzimy rano do sklepu po bułki, jesteśmy w galerii handlowej czy relaksujemy się wieczorem przy ulubionej płycie. Otacza nas, wprawiając przy tym w dobry nastrój. Dlatego warto zakupić słuchawki, aby zawsze móc słuchać tego, co chcemy!

Warto mieć w zanadrzu swoje osobiste słuchawki. Niezależnie do tego, czy słuchamy muzyki, podcastów czy oglądamy filmy - słuchawki to absolutny must have! Podpowiadamy, jak wybrać słuchawki idealne do 100 złotych.

Typy słuchawek

Inne słuchawki będą idealne do biegania, inne nadadzą się do wielogodzinnego słuchania muzykiInne słuchawki będą idealne do biegania, inne nadadzą się do wielogodzinnego słuchania muzyki fot. Shutterstock

To, co najbardziej interesuje użytkowników, to fakt, czy słuchawki cechują się dobrą jakością dźwięku. Oprócz tego dla klientów ważne jest to, aby słuchawki były wytrzymałe. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto wybrać ogólnie jaki typ słuchawek jest dla nas idealny.

Pośród rodzajów słuchawek wyróżnia się przede wszystkim słuchawki nauszne, douszne i dokanałowe oraz słuchawki dla graczy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas słuchawki są bezprzewodowe czy nie.

Słuchawki douszne i dokanałowe

Słuchawki nauszne są idealne do słuchania muzyki i podcastówSłuchawki nauszne są idealne do słuchania muzyki i podcastów fot. Shutterstock

Słuchawki douszne są idealne do słuchania muzyki, np. w podróży. Są niewielkie i wygodnie się je przechowuje, umieszcza się je płytko w uchu, a co za tym idzie jakość dźwięku oraz izolacja od hałasu jest mniejsza.

Z kolei słuchawki dokanałowe to takie, które również wkłada się do ucha. Różnica polega na tym, że słuchawki tego typu wkłada się głębiej. Szczelne gumki izolują hałas z zewnątrz, powodując że lepiej słyszymy basy i odtwarzaną przez nas muzykę.

Słuchawki nauszne

Słuchawki dzielą się przewodowe i bezprzewodoweSłuchawki dzielą się przewodowe i bezprzewodowe fot. Shutterstock

Słuchawki nauszne są zbudowane w taki sposób, że dwa głośniki połączone są ze sobą pałąkiem. Dzięki temu przylegają do małżowiny usznej, redukując dźwięki z otoczenia. Słuchawki tego typu cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród graczy.

Zazwyczaj słuchawki nauszne są podłączone kablem do urządzenia wyjścia. Niemniej na rynku występują również modele, które łączą się w komputerem za pomocą sieci Bluetooth.

Warto zaopatrzyć się w słuchawki, ponieważ to gadżet, który powinien mieć każdy z nas. Na rynku istnieje szeroka oferta produktów tego typu, pośród których każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Nie zwlekaj i wybierz słuchawki swoich marzeń już dziś!

Więcej o: