Wyjątkowe oświetlenie do każdego wnętrza - przegląd lamp wiszących do 300zł!

Odpowiednio dobrane lampy wiszące zbudują nastrój i rozświetlą wnętrze. Prezentujemy kilkadziesiąt propozycji poniżej 300 zł, dzięki czemu idealnie dopełnisz aranżację Twojego wnętrza.

Odpowiednie oświetlenie podkreśla charakter danego pomieszczenia, ale może stać się również interesującym elementem przykuwającym wzrok. 

Lampy wiszące możemy podzielić w głównej mierze na jednopunktowe i wielopunktowe, a każde z nich zależnie od ustawienia i podłączenia może dawać nam możliwość dopasowywania poziomu oświetlenia, przygaszając część z nich lub rozświetlając wszystkie. Wpływ na oświetlenie ma również rodzaj klosza, odpowiedni materiał wpływa na to jak światło rozchodzi się w naszym wnętrzu. 

lampy wiszącelampy wiszące fot. Look home

Kod rabatowy na -8% na całą ofertę. Wystarczy w koszyku wpisać 4KATY i wartość naliczy się automatycznie. Dotyczy wszystkich produktów (nawet przecenionych), ale minimalne zamówienie to 200 zł. Kod nalicza się wyłącznie od kwoty produktu i nie dotyczy kosztu transportu.

Jak wieszać lampy?

Decydując się na lampy wiszące musimy przemyśleć jaką funkcję będą one pełnić w naszym wnętrzu, czy będzie to jedyne oświetlenie pomieszczenia, czy będzie pełnić jedynie funkcję dekoracyjną?

Lampy wiszące możemy umieścić nad stołem, nad blatem kuchennym lub nad stolikiem kawowym, w centralnym miejscu salonu. 

Wieszając lampy w przestrzeniach komunikacyjnych powieśmy je na wysokości min 1,9 m, ale w przypadku wieszania lamp nad stołem przemyślmy zawieszenie ich około 1,5 m od podłogi. Dzięki temu odpowiednio oświetlimy stół, ale nie będziemy oślepiać osób siedzących przy nim. 

Lampy nad blatem kuchennym powinniśmy zawiesić ok 60 cm nad blatem, co pozwoli nam na wystarczające oświetlenie powierzchni roboczej. 

Lampa wiszącaLampa wisząca fot. Shutterstock

Styl lamp wiszących

Wybierając oświetlenie wnętrza skupiamy się również na tym by dopasować je do stylu dominującego w naszych domach. 

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się proste, metalowe lampy o surowych kształtach i stonowanych kolorach. Jednak proste, nowoczesne lampy pasują prawie do każdego stylu wnętrza, szczególnie gdy stawiamy na minimalizm. 

W mieszkaniu w stylu skandynawskim szukaj lamp wykonanych z naturalnych materiałów, z drewna lub z tkaniny. Styl skandynawski stawia na stonowane barwy, i proste zdobienia, więc lampy te też często pasują do wielu stylów aranżacji wnętrz. 

Loftowy, industrialny styl dopełnią proste lampy, takie jak np "gołe" żarówki. Lampy industrialne charakteryzują się często bardziej "żółtym" kolorem światła i wymiana żarówek na ledowe może wpłynąć negatywnie na odbiór tej industrialnej stylistyki. 

Lampy wisząceLampy wiszące fot. Look home

Odpowiednie oświetlenie wspaniale buduje klimat wnętrza, dlatego tak ważne jest skupienie się na wyborze odpowiedniej lampy. 

W zależności od stylu wnętrza jakie chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na różne rodzaje lamp wiszących, np: minimalne pojedyncze proste abażury, lub bardziej ozdobne żyrandole. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.