Wyeksponuj swoje słodycze. Wybór najpiękniejszych pater

Małgorzata Duży
18.05.2022 15:15
Wszyscy lubimy, gdy jedzone przez nas potrawy nie tylko sycą, ale i cieszą oko. Warto zakupić odpowiednie patery i owocarki, aby jeszcze bardziej wyeksponować znajdujące się w domu słodycze. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w naszych szafkach.

Jak to mówią - "życie jest krótkie, obiad zaczynaj od deseru". Dobrze by było, aby nasze desery były odpowiednio wyeksponowane. Czy jest coś bardziej satysfakcjonującego od widoku świeżo upieczonego ciasta na ozdobnej paterze?

Ozdobne naczynia na owoce

OwocarkaOwocarka fot. Shutterstock

Ale wszystko po kolei - zacznijmy może najpierw od owocarek. Warto pomyśleć o zakupie ozdobnego naczynia na owoce, które pomieści w sobie najpotrzebniejsze produkty. Bardzo dobrze, jeśli jest ono zrobione z kryształu.

Kryształowe naczynia to bardzo dobre rozwiązanie do naszych wnętrz, ponieważ są one ozdobą samą w sobie. Oprócz funkcjonalności, cieszą również oko.

Pięknie wyeksponowane ciasta

PateraPatera fot. Shutterstock

Warto również pomyśleć o zakupie naczyń specjalnie przeznaczonych do prezentowania deserów. Patera zazwyczaj służy do podawania ciast, chociaż i głębokich naczyniach tego typu można serwować owoce.

Ma ona formę talerza umieszczonego na nóżce lub innej podstawce. Najczęściej wykonane są z porcelany lub kryształu. Warto zainwestować w naczynie tego typu, ponieważ nasze ciasta, tarty, bezy i inne desery będą się na nim prezentować bardzo apetycznie!

Przybory cukiernicze

Łopatka do ciastaŁopatka do ciasta fot. Shutterstock

Oprócz zakupu odpowiednich, ozdobnych naczyń do prezentowania deserów należy również pomyśleć o doborze odpowiednich akcesoriów do ich podania. Mowa oczywiście o specjalnie przeznaczonych nożach do krojenia ciast. Poza tym warto pamiętać o łopatce do ciasta, dzięki której z łatwością nabierzemy kolejną porcję ulubionych łakoci!

Jeśli lubimy piec różnorodne desery, warto zamówić patery, owocarki i inne przybory cukiernicze. Warto pomyśleć o uzupełnieniu kuchennego asortymentu o te gadżety. Wyeksponują ulubione ciasta i tarty, a oprócz swojej funkcjonalności ucieszą także twoje oko.

Więcej o: