Prezenty dla nastolatka na nadchodzący dzień dziecka - co kupić młodym graczom?

Wybór prezentu dla nastolatka na Dzień Dziecka może przyprawiać o ból głowy, szczególnie gdy nasz młody domownik uwielbia gry, których nie rozumiemy. Zobacz, co polecamy na prezent dla młodego gracza.

Dzień Dziecka się zbliża, możliwe że w tym roku nasze zadanie będzie trudniejsze, gdyż w domu mamy nastolatka zamykającego się wieczorami w pokoju i skupiającego się na rozgrywkach w wirtualnej rzeczywistości. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie pomysłów na prezent dla młodego człowieka. 

W pierwszym momencie, myśląc o prezencie dla dziecka lubiącego grać, możemy zastanawiać się nad kupnem gry, ale... nie róbmy tego, chyba że mamy stuprocentową pewność, że jest jakaś, na którą młody człowiek długo czeka. 

GamerkaGamerka fot. Shutterstock

Gaming i jego kultura staje się popularniejsza z każdym dniem, gry to nie tylko dobra zabawa i rozrywka, mogą również wpłynąć na rozwój umiejętności współpracy, zapamiętywania czy refleks. 

Możliwości prezentów dla nastolatka zainteresowanego komputerami i grami jest wiele: myszki, konsole, kierownice, słuchawki, głośniki, kamerki internetowe. 

Szukając prezentów dla nastolatków, musimy pamiętać, że oni tak naprawdę doskonale wiedzą, czego chcą, dlatego warto spytać dziecko, co sprawi mu radość. 

Nawet młodzi gamerzy ucieszą się z prezentów mniej związanych z samą kulturą gier, jak np smartwatche, głośniki czy niesamowity zestaw do karaoke, który pozwoli im rozkręcić imprezę ze znajomymi. 

Warto rozmawiać

W pierwszej kolejności polecamy rozmowę z dorastającym dzieckiem, by dowiedzieć się, czy brakuje mu np. kontrolera do konsoli, a może marzy mu się kierownica, dzięki której poczuje się przed ekranem jak kierowca wyścigowy? 

Smartwatch

Dobrym pomysłem jest smartwatch, który pozwoli monitorować uprawianie sportu, mierzy czas treningów, ma opcję telefonu i kalendarza. Niektóre wyposażone są również w alert, który uruchamia się, gdy użytkownik zbyt długo siedzi - pomoże to kontrolować czas spędzony przed komputerem i wymuszać ruch, by zadbać o młody kręgosłup. Smartwatche dla nastolatków powinny przede wszystkim dobrze wyglądać i pasować do młodzieżowej stylówki. 

Słuchawki i głośniki

Gdy nastolatek nie spędza czasu przed komputerem, na pewno chce mieć możliwość słuchania muzyki lub obejrzenia recenzji gry, w drodze do szkoły. By to było możliwe potrzebne są odpowiednie słuchawki. Zwróćcie uwagę na modele, które umożliwiają rozmowy telefoniczne poprzez wbudowany mikrofon. 

Dobrym pomysłem jest przenośny głośnik, dzięki któremu na spotkaniu z przyjaciółmi można wspólnie oglądać filmiki lub słuchać muzyki. 

Konsola do gier

Wybór odpowiedniej konsoli dla młodego gracza musimy uzależnić od sprzętu, który nasz nastolatek już posiada, by umożliwić mu dalsze zagłębianie się w świat gamingu. Konsole do gier sprawdzą się idealnie i dostarczą długich godzin komputerowej rozgrywki.

Konsole, które prezentujemy, zapewnią udaną rozgrywkę i posłużą przez długi czas. 

gracze na konsolachgracze na konsolach fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.