Myjka ciśnieniowa - do czego przydaje się w domu?

WiB
19.05.2022 15:46
Chcesz skutecznie umyć elewację domu, ogrodzenie, taras, a może okna? Pomogą w tym myjki ciśnieniowe. Te urządzenia są niezwykle skuteczne. Zobacz nasze top 12, a także wskazówki, które ułatwią mycie przydomowych powierzchni.

Myjka ciśnieniowa.Myjka ciśnieniowa. Fot. Shutterstock

Dzięki myjkom ciśnieniowym można bardzo skutecznie wyczyścić wiele przydomowych powierzchni. Świetnie radzi sobie z myciem desek tarasowych, garażu, chodników, elewacji, a także narzędzi i mebli ogrodowych. Jak działa i dlaczego jest taka skuteczna? 

Jak działa myjka ciśnieniowa?

W ofercie producentów są mniejsze i większe myjki ciśnieniowe, jak również produkty mniej i bardziej skomplikowane. Mechanizm działania każdej z nich jest ten sam i polega na wytwarzaniu wody pod bardzo dużym ciśnieniem (za pomocą pompy wysokociśnieniowej, która zasilana jest przez silnik i dostarcza wodę do węża, a potem do pistoletu natryskowego). To też gwarantuje jej skuteczność - szybkie usuwanie brudu (nawet najbardziej uporczywego) z każdej powierzchni, także trudnodostępnej. Dlatego ten produkt sprawdzi się podczas wielu prac czyszczących. Myjką ciśnieniową można dobrze wyczyścić nawet grilla lub inne, drobne elementy wyposażenia domu, tarasu, balkonu, ogrodu, a także wózek dziecięcy, rower czy samochód. Świetnie czyści się nimi również wszelkiego rodzaju konstrukcje z kostki, cegły lub betonu, jak ogrodzenia, chodniki. Myjką ciśnieniową można też usunąć mech czy błoto, nie naruszając tym samym czyszczonej powierzchni. 

Myjka ciśnieniowa.Myjka ciśnieniowa. Fot. Shutterstock

Myjki ciśnieniowe dla profesjonalistów

Można też kupić myjki ciśnieniowe o podwyższonych parametrach. Mają o wiele większą moc działania niż standardowe modele. Co to oznacza? Ten parametr wpływa na wydajność urządzenia. Im będzie większa, tym szybciej i skuteczniej będzie można oczyścić nawet bardzo duże powierzchnie. Profesjonalne myjki ciśnieniowe świetnie nadają się na przykład do czyszczenia basenu lub elewacji domu. 

Obsługa myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa jest prosta w obsłudze, zarówno te tańsze, jak też droższe i zaawansowane modele nie wymagają specjalnych umiejętności. Dlatego śmiało może jej używać każdy. Wystarczy podłączyć do myki dopływ wody, potem uruchomić urządzenie, by rozpocząć jego pracę. Strumień wody, jaki wydostaje się z myjki ciśnieniowej można też regulować za pomocą przycisków, zmniejszać i zwiększać jego natężenie. Możliwe jest też dozowanie środka czyszczącego.

Inne zalety myjki ciśnieniowej? Tego typu urządzenia mają ergonomiczną obudowę i konstrukcję, która umożliwia przechowywanie różnych akcesoriów, m.in. węża, pistoletu, końcówek czyszczących. Posiadają też kółka, dzięki którym nie trzeba trzymać i przenosić sprzętu. 

Więcej o: