Tanie drukowanie. Drukarki i tonery, które na pewno się przydadzą

Każdy z nas zapewnie napotkał sytuację, w której szybko musi coś wydrukować. Niestety nie zawsze mamy czas albo możliwość pognać do najbliższego punktu ksero. Dlatego w każdym domu powinna znajdować się drukarka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Drukarka to niezwykle przydatne urządzenia. Poświadczy o tym każdy, kto od czasu do czasu musi z niej skorzystać. W erze pracy zdalnej to niemalże must have. Co jest istotne przy wyborze sprzętu drukującego?

Odrobina historii

DrukarkaDrukarka fot. Shutterstock

Choć sam druk sięga do XV wieku, a jego wynalezienie wiążę się z losami Jana Gutenberga, pierwszą drukarkę wymyślono dopiero w XX wieku. Pierwsza na rynku pojawiła się drukarka atramentowa, a wyprodukował ją w 1976 roku koncern Hewlett-Packard (znany szerzej jako HP). Warto jednak mieć na uwadze, że od momentu powstania urządzenia te zostały znacznie zmodernizowane.

Co ciekawe, pierwsze drukarki laserowe pojawiły się na rynku zaledwie rok później, czyli w 1977. Były produkowane przez amerykańską firmę Xerox. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że pierwsza drukarka laserowa kosztowała 350 tys. dolarów, czyli obecnie ponad milion złotych! Na początku drukarki były jedynie wykorzystywane w dużych firmach i korporacjach. Po paru latach powstały również modele do użytku domowego.

Typy drukarek

DrukarkaDrukarka fot. Shutterstock

Należy zacząć od tego, że drukarki dzielą się zasadniczo na dwa typy. Warto zastanowić się, do czego będziemy używać nasz sprzęt i od tego uzależnić swój wybór. Panuje powszechne przekonanie, że drukarki laserowe lepiej sprawdzają się w drukowaniu dokumentów tekstowych. Z kolei drukarki atramentowe są lepiej przystosowane do drukowania zdjęć i grafik.

Inną opcja jest drukarka żelowa. Obecnie jednak bardzo mało producentów oferuje tego typu sprzęt. Zamiast tradycyjnego tuszu stosuje się w nich specjalny żel, który superszybko wysycha.

Drukarka w domu

DrukarkaDrukarka fot. Shutterstock

Niejednokrotnie przychodzi taki moment, w którym musimy coś wydrukować. Najczęściej mowa o dokumentach, rzadziej są to zdjęcia - w każdym razie w razie czego warto mieć drukarkę w swoim domu. Jaki model będzie idealny do domu?

Zdecydowanie warto wybrać drukarka atramentowa. O ile nie posiadamy w naszym domu biura czy kancelarii, taka drukarka odpowie naszym potrzebom. Jeżeli jednak przewidujemy, że będziemy drukować wiele stron, warto zastanowić się nad drukarką laserową. Przy czym należy pamiętać, że być może nie jest to najlepszy wybór, jeśli chcemy drukować dużą ilość zdjęć. Jak widać, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Warto zaopatrzyć swój dom w drukarkę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Z tego względu należy ją mieć w posiadaniu. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto się zastanowić, co będziemy na niej drukować. Zdjęcia czy może dokumenty? W pierwszy wypadku lepiej sprawi się drukarka atramentowa, zaś z drugim drukarka laserowa. Sprawdź ofertę drukarek i tonerów już dziś!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.