Najlepsze markowe puzzle - idealny prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie masz pomysłu na prezent? Chcesz, aby rozwijało zarówno zdolności motoryczne, kreatywność i logiczne myślenie? Nie musisz już dłużej szukać! Mamy prezent idealny na ciebie.

Puzzle to doskonała zabawa dla całej rodziny. Warto zaopatrzyć w nie domowe półki, ponieważ zapewniają one wielogodzinną rozrywkę dla wielu. Nie mówiąc o satysfakcji, jaka płynie z ułożenia całego kompletu.

Jak to się wszystko zaczęło?

PuzzlePuzzle fot. Shutterstock

Układanie puzzli zaczęło się w XVII wieku. Pewien angielski kartograf postanowił sporządzić mapę świata i rozdzielić państwa wzdłuż granicy. Miało to na celu pomoc w nauce geografii.

Rozrywka ta szybko stała się popularna, dlatego oprócz układanek dla dzieci zaczęły również powstawać puzzle dla dorosłych. Na dobre rozpowszechniły się w drugiej połowie XIX wieku, ponieważ dzięki zastosowaniu pił włośnicowych można było sporządzać jeszcze drobniejsze kawałki.

Dlaczego warto układać puzzle

PuzzlePuzzle fot. Shutterstock

Istnieje wiele korzyści, ze względu na które warto układać puzzle. Przede wszystkim rozwijają one zdolności motoryczne u dzieci, ucząc je przy tym logicznego myślenia. Oprócz tego mają one niebagatelny wpływ na rozwój wyobraźni.

Układanie puzzli uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Warto mieć również na uwadze, że ćwiczą pamięć i koncentrację. Puzzle to zdecydowanie dobry pomysł na prezent, dlatego należy uwzględnić je jako prezent na Dzień Dziecka.

Markowe puzzle - prezentowy hit

PuzzlePuzzle fot. Shutterstock

Warto wziąć pod uwagę zakup markowych puzzli, które są szczególnie uwielbiane przez dzieci. W ofercie Crazyshop dostępne są puzzle wielu znanych brandów. Fanom komiksów o superbohaterach i ich przygodach w uniwersum DC i świecie Marvela polecamy serdecznie zakup puzzli ze Spidermanem oraz Batmanem.

Ci, którzy są fanami seriali z lat 90. zakochają się w markowych puzzlach sygnowanych brandem "Friends". Oprócz tego polecamy także puzzle z Marylin Monroe i pracami znanego artysty, Andy'ego Warhola.

Puzzle to niesamowita zabawa zarówno dla małych, jak i dużych. Ćwiczą pamięć, uczą wytrwałości, logicznego myślenia i kreatywności. Warto zakupić zestawy puzzli, na Dzień Dziecka i nie tylko, aby mogła się przy nich bawić cała rodzina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.