Najlepsze pionowe odkurzacze w niskich cenach

Małgorzata Duży
20.05.2022 15:10
Przechowywanie w małych mieszkaniach może być problematyczne. Na szczęście istnieje proste remedium. Wystarczy zakupić praktyczne, stojące odkurzacze, które zajmują niezwykle mało miejsca.

Każdy z nas musi co jakiś czas odkurzać mieszkanie. Jednak jak poradzić sobie z przechowywaniem masywnego sprzętu? Odpowiedzą na te bolączki są odkurzacze nowej generacji, które ze względu na swoją budowę zajmują niewielką przestrzeń.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy fot. Shutterstock

Czym wyróżniają się pionowe odkurzacze?

Jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia o zupełnie odmiennej konstrukcji od tradycyjnych modeli. Nie ma w nich żadnego kabla, który trzeba by ciągnąć. Jeśli wydaje ci się, że ze względu na swoją budowę są ciężkie i niepraktyczne - nic bardziej mylnego! Cały ciężar urządzenia opiera się na szczotce przylegającej do podłogi, którą można dowolnie manewrować.

W przypadku wielu modeli otrzymujesz wbudowany miniodkurzacz, który z łatwością można wyjąć i za jego pomocą posprzątać np. wnętrze samochodu.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy fot. Shutterstock

Na co zwrócić uwagę

Istnieje wiele parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego. Jest to między innymi moc silnika, który wpływa na siłę ssania w odkurzaczu. Oprócz tego warto uwzględnić dodatkowe wyposażenie, rodzaj filtra, w który wyposażono nasz odkurzacz, długość pracy akumulatora. Niebagatelna jest również kwestia tego, czy odkurzacz jest wyposażony w dodatkowe szczotki, funkcję mopowania czy uchwyt ścienny.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy fot. Shutterstock

Zalety odkurzaczy pionowych

Odkurzacze pionowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Dzieje się tak ze względu na wygodę użytkowania oraz ich przechowywania. Ważne jest to, że przy ich użyciu żaden kabel nie plączę się pod nogami. Na użyciu odkurzaczy pionowych zyskują również nasze plecy, bowiem nie trzeba się w ich przypadku cały czas schylać.

Warto wziąć pod uwagę fakt, aby wybrany przez nas model cechował się wielką pojemność. Nie bez znaczenia jest również czas pracy baterii. Korzystnym rozwiązaniem jest również dla nas, aby odkurzacz był odłączany od obudowy, dzięki czemu uzyskamy miniodkurzacz mogący uporać się z brudem, np. w samochodzie.

Więcej o: