Wybór najlepszych wag - do kuchni i do łazienki

Małgorzata Duży
23.05.2022 10:25
Ten, kto mówi, że waga nie ma znaczenia najpewniej nigdy nie miał do czynienia z pieczeniem. Jak wiadomo, trudno o udany wypiek bez odpowiednich proporcji. Poniżej prezentujemy wybór najlepszych wag zarówno do łazienki, jak i do kuchni.

Każdy od czasu do czasu musi używać wagi. Jest ona kluczowa przy wielu czynnościach, szczególnie w kuchni. Podpowiadamy, jak wybrać wagę idealną.

Waga kuchenna

Niewłaściwe proporcje przy przygotowaniu jedzenia mogą poskutkować tym, że danie nam nie wyjdzie. Wie o tym każdy amator domowego gotowania. Urządzenie, które warto mieć zawsze pod ręką to waga. Ale jak wybrać idealną wagę kuchenną?

Wagi dzielą się na dwa rodzaje - wagi tradycyjne (mechaniczne) oraz wagi elektroniczne. Ze względu na gabaryty o wiele popularniejsze są obecnie wagi elektroniczne. Są również o wiele bardziej precyzyjne od tradycyjnych odpowiedników. Urządzenia te wyposażono w elektroniczny układ wskazujący, który jest zasilany bateriami. Odpowiednia waga produktów jest wyświetlana na cyfrowym ekranie.

WagaWaga fot. Shutterstock


Jednym z parametrów, na który szczególnie należy zwrócić uwagę jest dokładność pomiaru. Oprócz tego należy zadbać o to, aby waga miała wysoki wskaźnik maksymalnego obciążenia. W wypadku większości wag kuchennych wynosi on od kilograma do nawet pięciu kilo!

Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez nas waga miała funkcję tarowania. To dzięki niej możemy zważyć produkty nie mierząc przy okazji wagi pojemnika, w którym się znajdują. Poza tym ważne jest również, aby w przypadku wag elektronicznych był dostępny wskaźnik zużycia baterii. Dzięki niemu wiemy, kiedy należy wymienić wyczerpane źródło zasilania.

WagaWaga fot. Shuttertstock

Waga łazienkowa

Jeżeli dbamy o naszą sylwetkę, dobrym rozwiązaniem będzie zakup wagi łazienkowej. Przede wszystkim powinna cechować się dokładnością i wytrzymałością. Zwróć uwagę na to, jaki przedział wagi może ona zmierzyć. Większość modeli potrafi określić gabaryty od 2 do 150, a nawet 200 kg.

Dobrym wyborem do łazienki będą wagi elektroniczne. Są one o wiele dokładniejsze niż mechaniczne, tradycyjne odpowiedniki. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano wagę. Jeśli wybieramy wagę ze szkła hartowanego, należy wziąć pod uwagę, że może się zniszczyć. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupno wagi aluminiowej.

WagaWaga fot. Shutterstock

Warto zakupić wagę do swojego domu, ponieważ pomaga ona w codziennych obowiązkach. Z jednej strony wagi kuchenne znacznie ułatwiają gotowanie, zaś z drugiej wagi łazienkowe pomagają nam określić masę naszego ciała. Nie zwlekaj i wybierz model idealnie dostosowany do swoich potrzeb już dzisiaj!

Więcej o: