Chcesz urozmaicić swój ogród? Wybierz wiszące fotele!

Małgorzata Duży
23.05.2022 11:30
Ogród i balkon to miejsca, w których lubimy spędzać dużo czasu latem. Warto zakupić do nich wygodne, odpowiedne meble. Hitem tej wiosny jest fotel wiszący. Prezentujemy top 18 najciekawszych propozycji.

Chcesz urozmaicić swój ogród lub taras? Wybierz fotel wiszący! Ten ciekawy mebel będzie idealnym uzupełnieniem każdej przydomowej przestrzeni. Podpowiadamy, jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb.

Fotel wiszącyFotel wiszący fot. Shutterstock

Odpowiedni materiał

Przy wyborze fotelu wiszącego naszych marzeń, warto mieć na uwadze dobór odpowiedniego materiału. Skoro będzie znajdował się przez cały rok w naszym ogrodzie, powinien być odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Technorattan i inne tworzywa sztuczne to idealny wybór na taką okazję. Jest odporny zarówno na działanie deszczu, jak i niekorzystne oddziaływanie słońca. Dzięki temu będziemy przekonani, że wybrany przed nas model wytrzyma długie lata użytkowania.

Fotele wisząceFotele wiszące fot. Shutterstock

Tekstylia

Warto również wziąć pod uwagę dobór odpowiednich tekstyliów. Mowa nie tylko o wygodnych poduszkach załączonych w zestawie do wybranego przez nas fotela, ale i o doborze odpowiednich koców i poduszek dekoracyjnych.

Jeśli jednak aura na dworze nie sprzyja, należy te tekstylia schować do odpowiedniego pojemnika. Idealnym rozwiązaniem będą skrzynie ogrodowe, w których w komfortowy sposób można przechowywać potrzebne tekstylia.

Fotel wiszącyFotel wiszący fot. Shuttertstock

Inne meble ogrodowe

Oprócz fotela wiszącego, warto wziąć pod uwagę innych mebli ogrodowych. Przydadzą się zarówno wygodne stoliki, na których możemy przechowywać rzeczy codziennego użytku, jak i krzesła oraz fotele.

Dobrym pomysłem będzie zakupienie wraz z fotelem wiszącym produktów w specjalnie przygotowanych zestawach. Dzięki temu będziemy mieli dopasowane do siebie meble, które będą się idealnie uzupełniały.

Przy wyborze umeblowania naszego ogrodu i tarasu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejszy z nich to materiał, z którego wykonano nasze meble. Oprócz tego należy uwzględnić gabaryty wybieranych przez nas produktów. Na rynku istnieje szeroka oferta foteli wiszących, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o: