Jaki odkurzacz samochodowy warto mieć? Porównujemy 3 popularne rodzaje

WiB
23.05.2022 15:37
Czyste auto jest wizytówką kierowcy. Jak szybko o nie dbać i je czyścić? Wybraliśmy najlepsze odkurzacze samochodowe na każdą kieszeń. Oto top 18

Odkurzacz do samochodu.Odkurzacz do samochodu. Fot. Shutterstock

Wiele osób lubi jeździć autem, ale nie każdy lubi je regularnie sprzątać. Stanie się to łatwiejsze i przyjemniejsze dzięki odpowiednio dobranemu odkurzaczowi. Jaki warto wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem takiego urządzenia? 

Rodzaje odkurzaczy samochodowych

Inwestycja w odkurzacz samochodowy szybko się zwróci, ponieważ sprzątanie w dedykowanych punktach wcale nie jest najtańsze. Jaki sprzęt kupić? Oto 3 najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy samochodowych.

Odkurzacze akumulatorowe - dzięki nim posprzątasz auto w dowolnym miejscu

Odkurzacze akumulatorowe nie wymagają zasilania z gniazdka sieciowego. Mają dobrą moc ssania, ale ograniczony czas pracy, który zależy od pojemności akumulatora. Takie są naprawdę bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. 

Odkurzacze samochodowe kompatybilne z gniazdem zapalniczki są najpopularniejsze

Mają większą moc ssania w porównaniu do modeli akumulatorowych oraz kabel zasilania o różnej długości. Polecamy model z przewodem cztero- lub pięciometrowym. Tyle powinno wystarczyć do wysprzątania każdego zakamarka auta. Warto jednak robić to dokładnie, ale też sprawnie, gdyż jest ryzyko, że pod wpływem długiej pracy, akumulator samochodu może się rozładować. 

Odkurzacze zasilane z sieci - idealne dla właścicieli garażu 

Te odkurzacze muszą mieć dostęp do gniazdka elektrycznego. Oferują największą moc ze wszystkich dostępnych modeli, dlatego też są bardzo skuteczne.

Najważniejsze parametry dobrego odkurzacza samochodowego

Przed zakupem najlepszego modelu, sprawdź koniecznie te parametry. Wpływają na szybkość i skuteczność czyszczenia.

Moc odkurzacza samochodowego - im będzie większa, tym sprzątanie będzie skuteczniejsze. Nie zawsze jednak wysoka wartość tego parametru dobrze wpływa na sam sprzęt. W modelach akumulatorowych może rozładować baterię. W odkurzaczach współpracujących z gniazdkiem zapalniczki - uszkodzić instalację elektryczną, a nawet spowodować jej zapłon. 

Jak moc odkurzacza samochodowego wystarczy do szybkiej i skutecznej pracy? Nie powinna być niższa niż 30-40 W. 

Czas pracy baterii - jest istotny przy zakupie akumulatorowych odkurzaczy samochodowych. Warto wybierać urządzenia, które zapewnią chociaż 20 minut ciągłej pracy. Ważny jest też czas ładowania akumulatora, dlatego polecamy nowoczesne sprzęty, które w razie czego można szybko naładować. 

Pojemność pojemnika na brud - powinien być na tyle duży, by pomieścić wszelkie zanieczyszczenia podczas jednorazowego sprzątania auta. Dlatego polecamy odkurzacze samochodowe z pojemnikiem co najmniej 1-litrowym. 

Rodzaj filtra - najpraktyczniejszy będzie taki, który można czyścić, np. za pomocą wody z odrobiną płynu. Jakich odkurzaczy samochodowych unikać? Nie sprawdzają się te model, które nie mają żadnego filtra. W takich wciągany kurz i brud będzie z powrotem wypychany na zewnątrz auta. 

Waga odkurzacza samochodowego - im będzie mniejsza, tym łatwiej będzie można go przenosić, by posprzątać auto. Duże modele nie pozwalają często dotrzeć do zakamarków. 

Pamiętaj! Nowoczesne odkurzacze samochodowe mogą mieć też funkcje, które ułatwiają ich codzienne użytkowanie. Jedną z nich jest możliwość zbierania płynów, na przykład tych, które powstały po roztopionym śniegu. Do czyszczenia tapicerki przydaje się również funkcja czyszczenia na mokro albo regulacji mocy. Polecamy też odkurzacze samochodowe ze stacją dokującą, która pozwala na szybkie naładowanie akumulatorowego odkurzacza samochodowego, a także różnymi końcówkami czyszczącymi. 

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • dlugi48

    0

    Robienie wody z mózgów naiwnych. Ludzie, nie kupujcie tego badziewia. Odkurzajcie zwykłym, sieciowym odkurzaczem. Mam "odkurzacz" samochodowy - żałuję wyrzuconych pieniędzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX