Rozkładany stół - sposób na spotkania w większym gronie w niedużym wnętrzu

Uwielbiasz przyjmować gości i spotykać się w większym gronie, ale w salonie lub w jadalni nie ma warunków, aby wszyscy wspólnie cieszyli się posiłkiem? Prezentujemy modele rozkładanych stołów, które rozwiążą problem i odmienią wasze wnętrza.

Wybierając stół do jadalni, kierujemy się oczywiście jego wyglądem, ale równie ważna jest funkcjonalność. Chodzi przecież o to, by mebel jak najlepiej pełnił swoją funkcję przez kolejne lata.

W małych wnętrzach duży stół może sprawiać problemy i ograniczać możliwości wykorzystania przestrzeni. W takim wypadku należy postawić na stół rozkładany.

Kwadratowy stół rozkładany

Kwadratowy stół pasuje idealnie do klasycznego wnętrza. Taki mebel po rozłożeniu zyskuje kształt prostokąta, dzięki czemu pomieści więcej osób. Stoły tego typu są dostępne w różnych materiałach i wykończeniach. Najpopularniejsze od lat są drewniane stoły rozkładane.

Stół rozkładanyStół rozkładany fot. Ceneo

Okrągły stół rozkładany

Dzięki formie okręgu stoły te są eleganckie, wygodne, łatwe do ustawienia we wnętrzu. Dodają mu charakteru i sprzyjają spotkaniom towarzyskim, nie krępując ruchów osób siedzących przy nim.

okrągły stół rozkładanyokrągły stół rozkładany fot Ceneo

Szklane stoły rozkładane

Myśląc szklany stół - masz przed oczami kolejną szybę do umycia. W przypadku stołu rozkładanego pojawia się jeszcze wątpliwość, czy mebel będzie się łatwo rozkładał i czy przypadkowo go nie uszkodzimy. Jednak wygląd szklanego stołu w eleganckim wnętrzu w stylu glamour będzie rekompensował minuty spędzone na czyszczeniu blatu.

Drewniane stoły rozkładane

Drewniane stoły są niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe. Drewno pasuje do większości stylów wykończenia wnętrz. Dzięki opcji rozkładania zorganizujesz u siebie komfortowe spotkanie, podczas którego wszyscy wygodnie zmieszczą się przy stole.

stół rozkładanystół rozkładany fot. Ceneo

Jaki stół wybrać do wnętrza w stylu industrialnym?

W przypadku wnętrza industrialnego, poszukujmy stołu rozkładanego, który wpisze się w loftowy styl przez odpowiednie materiały i prostą formę. Stół do industrialnej jadalni powinien być połączeniem stali i naturalnego drewna. 

Jaki stół wybrać do wnętrza glamour?

Rozkładany stół we wnętrzu glamour powinien charakteryzować się ozdobną formą i  dopieszczonymi detalami dekoracyjnymi. Najczęściej są to stoły wykonane ze szkła i aluminium, lub różnego rodzaju konglomeratów. 

Jaki stół wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim?

Do stonowanej aranżacji w stylu skandynawskim wybierajmy minimalistyczne, stonowane modele. Skupmy się na naturalnych materiałach i jasnych kolorach, by jak najlepiej dopasować ten mebel do wnętrza w którym szczególnie ważne są nawiązania do natury. 

Jaki stół wybrać do nowoczesnego wnętrza?

We wnętrzu nowoczesnym postawmy na intensywne kolory i prostą minimalistyczną formę. Decyzja czy stół będzie bohaterem wnętrza, czy tylko jego elementem jest ważna przy wyborze modelu stołu rozkładanego. Nowoczesne meble mogą być wykonane z drewna, szkła, aluminium lub tworzywa sztucznego. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA