Relaks w naturze - taras i ogród w stylu boho.

Styl boho zachwyca i fascynuje. Może wydawać się przypadkowy, ale wbrew pozorom meble i dodatki są starannie wybierane by stworzyć przestrzeń, której nie powstydziłaby się prawdziwie artystyczna cyganeria.

Styl Boho - charakterystyka

Styl boho odnosi się do czasów bohemy, gdy artyści żyli według własnych zasad, w pełni swobodnie i wyrażali siebie w swojej twórczości. Styl dekoracji ma skupiać się na tym by czuć się dobrze. Jest to bardzo nieformalny styl, w którym najważniejsza jest wygoda. 

Ale boho, to również zwrot ku naturze, więc najczęściej spotykamy naturalne materiały takie jak drewno, wiklina, rattan czy len i bawełna. 

Jakie reguły należy zachować kreując taras w stylu boho? Żadne! Wystrój boho ma sprawić, że poczujesz się wygodnie i swojsko w naturze. Łączyć możesz ze sobą praktycznie wszystkie meble i dodatki, wybieraj naturalne materiały i swoje ulubione kolory. 

Kierując się stylem boho pamiętajmy, że nie chodzi tu o dekorowanie na pokaz, tylko o tworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań ze znajomymi. Zainteresuj się stolikami, siedziskami z poduchami, leżakami, a zamiast grilla postaw na palenisko!  W ten sposób świetnie zbudujesz klimat bohemy. 

Detale wprowadzające klimat bohoDetale wprowadzające klimat boho fot. Shutterstock

Jakie meble wybrać na taras w stylu boho?

Styl boho opiera się w dużej mierze na jasnych, naturalnych barwach i materiałach, które można z łatwością uzupełnić mocnymi barwami i wzorami. 

Na balkonie i tarasie będą królować lekkie drewniane lub wiklinowe krzesła, możesz do nich dodać miękkie poduchy, i przygotować jasne koce, które przydadzą się w chłodniejsze wieczory. 

Małe ozdobne, drewniane stoliki, będą podstawą dla reszty wyposażenia i będą bardzo praktyczne również na niezbyt dużej przestrzeni balkonu. 

Taras na dachu w klimacie bohoTaras na dachu w klimacie boho fot. Shutterstock

Elementem, który świetnie sprawdzi się w ogrodzie lub tarasie w stylu boho są wszelkiego rodzaju, hamaki, fotele ogrodowe i leżaki, na których z przyjemnością odpoczniesz w otoczeniu natury. 

Dekoracje ogrodowe w stylu boho

Jak już wiemy, styl ten zapewnia nam dużą dowolność, więc dobierając dodatki mamy wolną rękę, ale musimy starannie wybrać nasze dodatki, ta by wyglądały przypadkowo, ale jednocześnie perfekcyjnie do siebie pasowały.

Na pierwszym miejscu powinniśmy sięgnąć po tekstylia takie jak poduszki, koce, narzuty, dzięki którym odpoczniemy w ogrodzie każdego dnia. 

Ale w takim ogrodzie świetnie sprawdzą się również fontanny inspirowane naturą lub stylem rustykalnym. Zapewnią nam one dodatkowe efekty dźwiękowe, by relaksować się przy szumie wody. 

Oświetlenie na tarasie w stylu boho

Przestrzeń ogrodowa stworzona w stylu bohemy z pewnością będzie sprzyjała spotkaniom do późnych godzin nocnych, dlatego konieczne jest zaplanowanie odpowiedniego i nastrojowego oświetlenia. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju girlandy, lampiony czy unikatowe złote lampy o fantazyjnych abażurach.

Taras, balkon czy ogród w stylu boho to przytulne miejsce, w którym z przyjemnością wypoczniemy na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom z chęcią będziemy organizować tam spotkania i imprezy w ciepłe letnie wieczory. 

Ogród w stylu bohoOgród w stylu boho fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.