Funkcjonalna i piękna łazienka wymaga dobranych dodatków. Jakie akcesoria sprawdzą się w nowoczesnej łazience.

Idealne wnętrze wymaga idealnych dodatków, to ode dopełniają wystrój wnętrza. Tak samo jest z akcesoriami łazienkowymi, które udekorują, odmienią wygląd i ocieplą przestrzeń.

Przedstawiamy niezbędne dodatki, które dodadzą blasku naszej łazience i zapewnią komfortowe z niej korzystanie. 

Dodatki łazienkoweDodatki łazienkowe fot. Shutterstock

Jak utrzymać porządek w łazience?

Wybór odpowiednich dodatków, pozwoli utrzymać porządek w trakcie wykonywania codziennych czynności, w łazience nie powinno zabraknąć mydelniczki lub dozownika na mydło, kubka na szczoteczki, szczotki do WC i wieszaków na ręczniki. Te drobiazgi z pewnością estetycznie uzupełnią aranżację i zadbają o komfort użytkownika. Detale te, mimo iż małe i pozornie niezbyt ważne mogą znacznie ułatwić korzystanie z łazienki. 

Dozowniki na mydłoDozowniki na mydło fot Halfprice

Jakie akcesoria są niezbędne: 

  • dozownik do mydła/ mydelniczka
  • szczotka do WC
  • wieszaki na ręczniki
  • uchwyt na papier toaletowy
  • kubek na szczoteczki
  • pudełka, pojemniki
  • stojaki na biżuterię
  • kosze na pranie

Jak dobrać akcesoria?

W nowoczesnej łazience świetnie sprawdzą się akcesoria w stonowanych barwach, które dopełnią ponadczasową aranżacje. 

Jasne dozowniki i kubki na szczoteczki idealnie komponują się z jasnymi, błyszczącymi płytkami. Warto szukać kilku elementów pasujących do siebie, które we wspólnej kompozycji utworzą spójną całość. 

W nowoczesnej łazience należy dbać o spójność aranżacyjną, szukać takich samych kształtów i kolorów. 

Kolorystyka łazienki wpływa na dobór akcesoriów. Czy dobrać je pod kolor płytek ściennych, czy może zastosować kontrast. 

Z pewnością w każdej łazience sprawdzą się stonowane kolory, szkło i metal, które nadadzą stylu i podkreślą aranżację. 

Funkcjonalność

W łazienkach, które często są najmniejszymi pomieszczeniami w naszych domach, bardzo ważną rolę pełni funkcjonalność. Odpowiednio rozplanowane szafki i armatura stanowią podstawę do doboru dodatków. 

W świetnie zorganizowanej łazience przydadzą się również takie akcesoria jak stojaki na biżuterię, lub tace i patery na drobiazgi. Dzięki ich uniwersalności możemy wkomponować je w wystrój wnętrza, a na pewno świetnie się sprawdzą by utrzymać porządek. 

Stojaki na biżuterięStojaki na biżuterię fot. Halfprice

Jak przechowywać kosmetyki?

Odpowiednie przechowywanie kosmetyków to nie tylko porządek wizualny, który ułatwi nam poranne i wieczorne zabiegi. To praktyczna strona przechowywania kosmetyków, tak by służyły nam jak najdłużej, nie psuły się i nie wylewały. 

W tym wypadku musimy przygotować przestrzeń dla kosmetyków, które powinny być przechowywane w pozycji pionowej i kosmetyków, które musimy chronić przed bezpośrednim światłem. 

Planując łazienkę najwięcej uwagi poświęcamy na wykończenie i armaturę, a wybór dodatków i akcesoriów zostawiamy na koniec. Jednak to często właśnie dodatki wpływają na funkcjonalność i wygodne korzystanie z łazienki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.