Domowa galeria - pamiątkowe zdjęcia i ulubione grafiki. Przegląd propozycji ramek.

M Polak
30.05.2022 12:19
Jakie ramki wybrać by stworzyć domową galerię? Gdzie powiesić i postawić ramki? Oto kilka wskazówek, które sprawią że z łatwością stworzysz miejsce na ekspozycję swoich zdjęć i grafik.

Rodzinne galerie zdjęć zdecydowanie ocieplają wnętrze, sprawiają że każde wnętrze staje się prawdziwie domowe i przytulne. 

Domowa galeria zdjęćDomowa galeria zdjęć fot. Shutterstock

Brakuje Ci pomysłu na ciekawą dekorację ściany? Wnętrza z pustymi ścianami wydają się chłodne i bez wyrazu. Z pomocą przychodzą tu wszelkiego rodzaju ramki i systemy ekspozycji, które nadadzą naszemu wnętrzu charakteru i dopełnią każdą aranżację. 

Dzięki zdjęciom przywołamy wspomnienia i będziemy codziennie się nimi cieszyć, dbając jednocześnie o niepowtarzalny element wystroju. 

Złote ramki idealnie dopełnią wnętrze w stylu boho, glamour lub mid-centuryZłote ramki idealnie dopełnią wnętrze w stylu boho, glamour lub mid-century fot. Halfprice

Ramki na zdjęcia 

Na rynku znajdziemy ramki w dowolnym kształcie, kolorze i wielkości. Oprawa ramek jest szczególnie istotna by wpasować się w istniejącą aranżację wnętrza. Odpowiednie ramki same w sobie stanowią wspaniałą dekorację. We wnętrzu w stylu retro świetnie sprawdzą się drewniane ramki, w naturalnych kolorach. We wnętrzu glamour postaw na złote lub srebrne zdobione ramki, które idealnie podkreślą klimat wnętrza. 

W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się ramki w różnych kolorach i kształtach oraz łączenie klasycznych czarnych ramek wraz z kolorowymi, taka galeria na ścianie dopełni całości w nowoczesnym wnętrzu. 

Wybór zdjęć

By stworzyć galerię zdjęć musimy odpowiednio skomponować zdjęcia, wybór zdjęć może być zajęciem dla całej rodziny. Będzie to przyjemne zadanie, które przywoła wspomnienia ze wspólnych wyjazdów i wydarzeń. 

Wybór odpowiednich zdjęć powinien być adekwatny do wybranego miejsca w domu. W sypialni warto wybrać zdjęcia ze ślubu, lub wspólnych podróży, w salonie lub jadalni znajdzie się miejsce na zdjęcia wszystkich członków rodziny. 

Wspólny wybór zdjęć to proces który może przywołać wspomnieniaWspólny wybór zdjęć to proces który może przywołać wspomnienia fot Shutterstock

Galeria zdjęć daje możliwości by stworzyć wyjątkowy nastrój i ocieplić wnętrze. Zależnie od wystroju wnętrza, od kolorów dominujących i pozostałych dodatków należy wybrać pasujące ramki do zdjęć. Najczęściej wybieramy proste białe ramki, które pasują tak naprawdę do każdego stylu wystroju wnętrz. Jednak na rynku dostępne są modele, które zachwycają designem. Jak na przykład gustowne złote ramki na łańcuszkach, czy nowoczesne ramki w różnych kształtach. 

Ramki, zdjęcia i grafiki idealnie sprawdzą się by dopełnić aranżację wnętrza.Ramki, zdjęcia i grafiki idealnie sprawdzą się by dopełnić aranżację wnętrza. fot. Shutterstock

Jak komponować domową galerię zdjęć?

Gdy zależy nam na wyeksponowaniu kilku obrazów, zdjęć, grafik warto przygotować sobie wstępne rozmieszczenie na przykład na podłodze, tak by patrząc z dystansu łatwiej wyobrazić sobie końcowy efekt na ścianie. Zdjęcia, grafiki i obrazy należy wieszać minimum na wysokości 150 cm. Dbając o odpowiednią kompozycję ramek, gdy planujemy zawieszenie większej ilości na jednej ścianie, największa z nich powinna być zawieszona w centralnym punkcie, a mniejsze wokół. Dzięki temu stworzymy ciekawą i atrakcyjną kompozycję. 

Więcej o: