Robią kawę jak z kawiarni! Przegląd najlepszych ekspresów

Czy jest coś lepszego niż świeżo zaparzona kawa z rana? Jednak jak uzyskać efekt, jak w prawdziwej kawiarni? Rozwiązaniem jest zakup profesjonalnego ekspresu. Podpowiadamy, jak wybrać dobry ekspres w niskiej cenie!

Kawa to napój, który dodaje nam energii. Zawiera kofeinę, która poprawia koncentrację i pomaga w odzyskaniu energii. Działa również pozytywnie na naszą pamięć. Warto pić kawę, oczywiście w umiarkowanych ilościach. Jednak jak wybrać odpowiedni ekspres? 

Do wyboru, do koloru 

Ekspres do kawyEkspres do kawy fot. Shutterstock


Warto mieć na uwadze, że wiele ekspresów potrafi przygotować różne rodzaje kawy. Latte macchiato, cappuccino, a może flat white? Możliwości jest wiele! Która jest dla nas najlepsza i dostępna?

Najpopularniejszym typem ekspresu jest ten przelewowy, który oferuje jeden rodzaj kawy. Można do niego dokupić osobno spieniacz do mleka, dzięki któremu przygotujemy kawę jak z kawiarni. 

Inną możliwością jest zakup modelu ciśnieniowego. Ma on osobny pojemnik na wodę, osobny na kawę i jeszcze jeden na mleko. Warto pamiętać o tym, że im wyższe ciśnienie, tym większa esencjonalność naszej kawy.  

Idealna crema 

Ekspres do kawyEkspres do kawy fot. Shutterstock


Crema to wierzchnia warstwa espresso, nierzadko stanowiąca o jego jakości. Jak przygotować idealną kawę z cremą? W tym celu warto zainwestować w ekspres kolbowy. Są to urządzenia idealne dla początkujących baristów. Pokochają je w szczególności wielbiciele klasycznego espresso.  

Jak przebiega proces parzenia kawy w ekspresach tego typu? Woda podgrzewana jest do temperatury od 92 do 96 stopni Celsjusza. Następne jest dozowana pod wysokim ciśnieniem do pojemnika ze zmieloną kawą .  

Ekspresy kapsułkowe 

Ekspres do kawyEkspres do kawy fot. Shutterstock


Chcesz się cieszyć kawą jak z kawiarni, ale ogranicza cię budżet? Pomyśl o ekspresie kapsułkowym! Przygotujesz napój w niezwykle prosty sposób. Wystarczy uzupełnić pojemnik z wodą, dodać odpowiednią kapsułkę i nacisnąć przycisk. W ten sposób możesz cieszyć się kawą w kilka minut! 

Jeżeli uwielbiasz świeżo parzoną kawę, pomyśl o zakupie ekspresu. W ofercie producentów jest szeroki wybór modeli przelewowych, ciśnieniowych, kolbowych i kapsułkowych. Sprzęty te różnią się sposobem działania i liczbą funkcji. Każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.