Czy warto kupić nianię elektroniczną z kamerą i monitorem oddechu?

Dzięki niani elektronicznej można usłyszeć, a nawet zobaczyć co porabia niemowlak, będąc w innym pomieszczeniu. W dzień, jak też w nocy nie trzeba będzie zaglądać do jego łóżeczka, by dowiedzieć się czy śpi, albo wesoło gaworzy. To oznacza też więcej czasu dla siebie. Dlatego ten sprzęt polecamy wszystkim rodzicom. Czy warto dopłacić do modelu z kamerą i monitorem oddechu? Wyjaśniamy i przedstawiamy top 6 naszych propozycji.

Niania elektroniczna marki Philips.Niania elektroniczna marki Philips. Fot. Media Markt

Niania elektroniczna to gadżet, dzięki któremu można lepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka, gdy zostaje samo w pokoju. Coraz częściej pozwala nie tylko odsłuchiwać dźwięki, które dochodzą z pokoju malucha. Ma też monitor oddechu i kamerę, dzięki której w każdej chwili można mieć kontrolę nad niemowlakiem. Przydaje się gdy chcemy coś ugotować w kuchni, popracować w domowym biurze czy odpocząć w salonie, na przykład kiedy dziecko słodko śpi lub spokojnie leży w swoim łóżeczku. 

Zaawansowane nianie elektroniczne mogą mieć zasięg nawet do 300 m w otwartej przestrzeni i 50 m w pomieszczeniu. Ich nowoczesna technologia minimalizuje zakłócenia, pozwala też na komunikację dwukierunkową czy puszczanie kołysanek. Dzięki takiemu sprzętowi można podglądać niemowlaka nawet przez 18 godzin bez konieczności ładowania.

Niania elektroniczna z monitorem oddechu i kamerą

Takie nianie elektroniczne mają zapobiec śmierci łóżeczkowej noworodków, o której coraz częściej się słyszy. Posiadają zazwyczaj dodatkowe elementy - kamerę i sensor, który często przyczepia się do piżamy malucha, co pozwala na monitorowanie jego oddechu. Kiedy będzie nieprawidłowy, natychmiast włącza się alarm. Natomiast kamera pozwala nieustannie monitorować, co robi maluch, czy na przykład nadal śpi albo bawi się zabawką. 

Niania elektroniczna marki Philips.Niania elektroniczna marki Philips. Fot. Media Markt

Niania elektroniczna czy kamera internetowa?

Dziecko można monitorować nie tylko za pomocą niani elektronicznej. Są też inne możliwości. W domu dobrze się sprawdza kamerka z funkcją niani elektronicznej, którą w każdej chwili, na przykład kiedy dziecko będzie już większe, można wykorzystać też jako część systemu domowego monitoringu.

Niania elektroniczna: jaką wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od indywidulanych preferencji. Jeśli niania jest potrzebna tylko do okazjonalnych odsłuchów, wystarczy niedrogie urządzenie radiowe za około 100 zł. Do codziennego użytku polecamy jednak zaawansowane modele z kamerą, monitorem oddechu i wbudowanymi kołysankami. Obraz można wyświetlać na przykład na smartfonie, używając aplikacji albo za pomocą wbudowanego wyświetlacza. Cena? Od 500 do 1500 zł. 

Niania elektroniczna to jeden z tych sprzętów, który warto mieć w domu, ponieważ bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze. 

Więcej o: