Zestaw narzędzi do remontu. Bez nich nawet nie zaczynaj

Najlepszy zestaw narzędzi do remontu? Zobacz, co warto mieć. Przedstawiamy sprzęty, które są niezbędne podczas różnych prac w domu. Oto nasze top propozycje.

Remont mieszkania.Remont mieszkania. Fot. Shutterstock

Znalezienie dobrej ekipy remontowej jest nie lada wyzwaniem. Dlatego jeśli masz odrobinę chęci i umiejętności złotej rączki, warto samemu wykonać niektóre prace, ale pod warunkiem, że zaopatrzysz się w odpowiedni zestaw narzędzi. Bez nich ani rusz. Oto propozycje must have. Dzięki nim może się okazać, że remont wcale nie będzie taki straszny. 

Zestaw narzędzi ręcznych - propozycje must have podczas remontu

Pistolet do klejenia i łączenia różnych elementów, napraw, prac montażowych i fugowania, poziomica, młotek, miarka, kombinerki, ołówek stolarski, różne wkręty, klucze, nożyki z wymiennymi ostrzami - ten zestaw narzędzi do remontu powinien znaleźć się w domu każdego fachowca. 

Postaw na jakość podczas wyboru swojego zestawu narzędzi! 

Zestaw narzędzi elektrycznych dla każdego

Zestaw  fachowca? Dobry akumulatorowy młot udarowo-obrotowy, wiertarka, wkrętarka akumulatorowa, akumulatorowa szlifierka kątowa posłużą na lata, pozwolą też zaoszczędzić czas i energię podczas pracy.

Podczas wyboru takiego zestawu do remontu warto sprawdzić czy sprzęty posiadają dobre parametry, mają kompaktową budowę, podwyższoną odporność na pył i wilgoć, elektroniczną regulację obrotów, a także gwarantują łatwą i przyjemną pracę tymi urządzeniami. Warto też pamiętać o zakupie różnego rodzaju końcówek, wierteł i wkrętów. 

Zestaw narzędzi do remontu.Zestaw narzędzi do remontu. Fot. Bosh

Zestaw narzędzi do drewna

Szlifierka i piła to urządzenia idealne do wykonywania różnego rodzaju prac remontowych i stolarskich. Wiele takich sprzętów poradzi sobie z cięciem, szlifowaniem czy polerowaniem powierzchni płaskich wykonanych nie tylko z drewna, ale z różnego rodzaju materiałów, m.in. z metalu i tworzyw sztucznych.

Warto tylko zwrócić uwagę czy urządzenia mają dobrą regulację obrotów. To wpływa nie tylko na komfort pracy, ale jej płynność. Szlifierki powinny być wyposażone też w specjalną dźwignię, która umożliwia poluzowanie napięcia na wałku i szybką wymianę zużytej taśmy szlifierskiej. 

Zestaw narzędzi do remontu.Zestaw narzędzi do remontu. Fot. Bosh

Przed zakupem piły należy też upewnić się jakiego rodzaju zęby ma taki sprzęt. Mniejsze, ale gęsto rozmieszczone umożliwiają  równiejsze i dokładniejsze cięcie. Natomiast zęby z większymi odstępami pomagają w szybszym piłowaniu. 

Podczas remontu i pracy z narzędziami do drewna niezbędne są też specjalne pilniki do drewna płaskie, okrągłe i półokrągłe), dzięki którym można obrabiać różne krawędzie. Warto też mieć prowadnice, dzięki którym można idealnie przyciąć na przykład listwy przypodłogowe. Do łączenia różnych, klejonych elementów drewna, przydają się też stolarskie szczypce i ściski. 

Zestaw narzędzi malarskich

Malowanie ścian wydaje się najłatwiejszą czynnością spośród wszystkich prac remontowych. Nie wymaga również użycia żadnych skomplikowanych narzędzi. Wystarczy mieć tylko solidną, stabilną, lekką drabinę, zestaw wałków i pędzli do malowania, kij teleskopowy, szpachlę do zalatania dziur na ścianach i malarską kuwetę.

Z takim zestawem narzędzi być może remont nie okaże się wcale taki straszny, a dostarczy wiele satysfakcji Dlatego jeśli lubisz takie wyzwania i czujesz, że możesz im podołać, warto w końcu stawić im czoła. To dobry pomysł również na zaoszczędzenie paru groszy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.